ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ(İNGİLİZCE) (YÜKSEKLİSANS) (TEZLİ)
Neden İstanbul Gelişim Üniversitesi ?
  • Kesintisiz ve karşılıksız burs imkanı,
  • Uluslararası standartlarda nitelikli akademik eğitim ile hayata 1-0 önde başlamak,
  • Aileden uzakta ama aile ortamında yaşayabilmek,
  • Öğrenci odaklı eğitim içinde, önemsendiğini hissetmek,
  • Dünyanın en iyi üniversitelerinde bir dönem veya bir yıl yurtdışında okuma imkanı
  • Akademik bilgilerini genişletmek, disiplinler arası çalışabilmek adına ücret siz çift anadal yaparak iki diploma ile mezun olmak,
  • Öğrenci kulüpleri sayesinde ulusal ve uluslararası organizasyonlara imza atmak,
  • Türkiye’nin en çok tercih edilen vakıf üniversiteleri arasında ilk 3’te olmak,
Genel Bilgiler Bölümün Amacı

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans Programı 4 yıllık mühendislik mezunlarına elektrik elektronik mühendisliği alanında ileri düzeyde uzmanlık kazandıran bir bölümdür. Öğrencilerin bilimsel, teknolojik ve akademik araştırma yaparak bilgiye en doğru ve hızlı şekilde erişmelerini sağlayan programın amacı; öğrencilerin edindikleri mesleki bilgiyi değerlendirme, yorumlama ve özgün bilimsel bilgi üretme yeteneği kazandırmaktır. Bu doğrultuda amacımız, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans Programı öğrencilerine bilimsel araştırma teknikleri, kablosuz haberleşme, uyarlamalı işaret işleme, ileri yapay zeka, elektromanyetik, yüksek frekans devre tasarımı, elektronik devrelerinde gürültü analizi gibi alanlarda bilgi ve beceriler kazandırmaktır. 

Bölümün Hedefi

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans Programı’nın hedefi, öğrencilerimizin elektrik- elektronik mühendisliği alanında ileri düzeyde eğitim alarak uzmanlaşmasını sağlamak, ulusal ve uluslararası alanda tercih edilen bireyler haline getirmektir. Elektrik Elektronik Anabilim Dalı’nda uzman, kaliteli, yenilikçi ve vizyoner, eğitim programımız yardımıyla elde ettiği bilgi ve becerilerini mesleki yaşamında maksimum derecede kullanan, fikri hür, çağdaş, topluma ve çevreye duyarlı, akılcı ve eleştirel düşünebilen, yüksek nitelikli mühendisler yetiştirmektir.

Kariyer Olanakları

Mezunlarımız için iş ve akademik kariyer olanakları çok geniştir. Elektronik, Haberleşme, İşaret İşleme, Güç ve Enerji, Elektromanyetik Alanlar ve Dalgalar, Kontrol ve Otomasyon gibi disiplinler mezunlarımızın iş alanlarıdır. Mezunlarımız, kamuda, özel sektörde ve dünyanın saygın kurumlarında çalışabilir, dünya üniversitelerinde doktora yapabilirler.

Çalışma Olanakları Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

Yatay geçiş ile bölüme  gelmek  isteyen öğrenciler Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden  geçiş yapma hakkına sahiptirler.

Dikey Geçiş ile Geçilen Bölümler
Kontenjanlar