Değişim Programları

DEĞİŞİM PROGRAMLARI

Değişim programları yükseköğretim kurumları arasındaki işbirliğini güçlendirerek farklı kültürleri akademik ve sosyal paydada bir araya getirmeyi hedefleyen bir programdır. İstanbul Gelişim Üniversitesi, Dış İlişkiler Ofisi tarafından yürütülen öğrenci değişim programları yurtdışındaki seçkin üniversiteler ile yapılan öğrenci ve öğretim üyesi değişimi, ortak seminer ve konferans çalışmaları, ortak ders ve çok disiplinli etkinliklerin düzenlenmesi gibi çeşitli çalışma ve projeleri içeriyor.

İstanbul Gelişim Üniversitesi, farklı ülkelerden 100’ün üzerinde üniversiteyle sürdürdüğü öğrenci değişim programlarıyla öğrencilerine hayat boyu hatırlayacakları deneyimlerin kapısını açmaktadır.İGÜ İLE FARKLI BİR ÜLKEYİ KEŞFETMEYE NE DERSİN?
Erasmus seçenekleri sayesinde öğrenciler GELİŞİM’de farklı bir kültürle tanışma ve Dünya görüşlerini genişletme fırsatına sahip olur.
 
Öğrenci Değişim Programları ile:
-Eleştirel ve analitik düşünme,
-Etkili iletişim ve kendini ifade edebilme,
-Farklıkları anlama ve takdir etme,
-Yabancı bir dili ayrıntılı öğrenme,
-Eğitim ve kariyer planlama,
-Değişik kültürleri yakından tanıma,
-Kendi kültürünü dışarıdan inceleme,
-Sosyal farkındalık,
-Özgüven kazanma ve kendi sınırlarını tanıma,
-Küresel ölçekte kişilik oluşturma becerilerini kazanmaları hedeflenmektedir.


PARTNER ÜNİVERSİTELER
Anlaşmalı olduğumuz aşağıda belirtilen öğretim üyelerinin video kayıt dersleri İngilizce bölümlerimizde ders dokümanı olarak kullanılmaktadır.
Değişim Programları