Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin burs olanaklarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde kazanılan burslar eğitim-öğretim süresince geçerlidir. Disiplin cezası alınmadığı sürece kesilmez.

İstanbul Gelişim Üniversitesi bölümlerinin taban-tavan puanlarına buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Gelişim Üniversitesi bölümlerinin burs olanaklarına göre ücret bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

Akreditasyon, çeşitli kuruluşlar tarafından belirli bir alanda önceden belirlenmiş akademik ve alana özgü standartların karşılanıp karşılanmadığını ölçen değerlendirme ve dış kalite güvence sürecidir.
 
İstanbul Gelişim Üniversitesi kalite güvence denetimleri sonucunda bahar 2018 itibarıyla İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin toplam 63 programı AQAS, AHPGS, PEARSON, ABET gibi kuruluşların görevlendirdiği uluslararası uzmanlar heyetleri tarafından ayrıntılı incelenmiş ve akredite edilmeye uygun bulunmuştur.

Uluslararası akreditasyon kuruluşları tarafından akredite edilen programlarımızın belgelerine buradan ulaşabilirsiniz. 

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde öğrenciler Erasmus programına katılabilir. Kendilerine gidecekleri ülkelerin para birimi oranında belirli bir aylık hibe ödemesi yapılır.
Erasmus ile anlaşmalı olunan ülke ve üniversitelerin bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin web adresinde “AKADEMİK” menüsünde yer alan, bölümün bağlı bulunduğu fakülte/yüksekokul/myo sayfasına girerek bölümünüzün dersleri, akademik kadrosu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İstanbul Gelişim Üniversitesi çift ana dal programını öğrencilerine ücretsiz olarak sunmaktadır. Ana dal programındaki genel not ortalamaları 4.00 üzerinden 2.72 olan ve bulunmuş olduğu lisans/ön lisans programında %20’lik başarı dilimine giren öğrenciler ücretsiz olarak ikinci ana dal diploma programına başlayabilir. Çift ana dal programını başarı ile bitirip iki lisans derecesine hak kazanmış olan öğrencilere iki lisans diploması verilir.
 
İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde not ortalaması en az 2.50 olan alttan dersi olmayan öğrenciler üniversite senatosunun o yıl için belirlemiş olduğu yan dal programlarına başvuru yapabilir ve ücretsiz bir şekilde yan dal program sürecini yürütebilir.

Metrobüsün Mustafa Kemalpaşa durağından İstanbul Gelişim Üniversitesi yerleşkelerine servis sağlanmaktadır.

İstanbul Gelişim Üniversitesinin anlaşmalı olduğu yurtlar vardır. Anlaşmalı yurtların bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin eğitim dili İngilizce olan bölümlerinde 1 yıl zorunlu hazırlık eğitimi sonrasında %100 İngilizce eğitim verilmektedir.

Sağlık bölümlerimizin anlaşmalı olduğu kurumların listeleri aşağıda yer almaktadır.
 

Zorunlu stajlarda öğrenciler tarafından herhangi bir ücret ödenmemektedir.

İGÜ’lü öğrencilerin kurmuş olduğu 63 öğrenci kulübü bulunmaktadır. Kulüplerin yapmış olduğu bazı etkinlikleri ve hangi kulüplerin aktif olduğunu ilgili sayfadan görebilirsiniz.

İsteğe bağlı ya da zorunlu hazırlık sınıfı okuyacak öğrenciler bölümlerinin mevcut eğitim-öğretim ücretleri üzerinden kazandıkları burs oranında ödeme yaparlar.

İsteyen öğrenciler için isteğe bağlı hazırlık eğitimi verilmektedir. Bu durumda eğitim süreniz 1 yıl uzamaktadır.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na bağlı: Antrenörlük Eğitimi, Antrenörlük Eğitimi(İngilizce), Egzersiz ve Spor Bilimleri, Engellilerde Egzersiz ve Spor Bilimleri, Rekreasyon ve Spor Yöneticiliği.
 
Güzel Sanatlar Fakültesine bağlı: Grafik Tasarımı bölümleri özel yetenek sınavı ile öğrenci almaktadır.

Kurumlararası yatay geçiş koşulları kapsamında devlet üniversitelerine yatay geçiş yapabilme hakkını vardır.

YKS puan türlerinden TYT, EA, SAY, DİL, SÖZ puan türlerinden hesaplanmış tüm puanlardan tercih yapma hakkınız vardır.

Ön lisans okuduğunuz bölümün ikinci sınıfındayken DGS’ye başvuru yapmanız gerekmektedir. Bölümü bitirdiğinizde DGS’ye girerek puanınız hesaplandığında ön lisans okuduğunuz bölümün devamı niteliğinde lisans programlarına geçiş yapabilirsiniz.

Vardır.