258
Anlaşmalı yurtlarımız olacaktır.

257
İstanbul Gelişim Üniversitesi bölümlerinin burs olanaklarına göre ücret bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

256
İGÜ’lü öğrencilerin kurmuş olduğu 94 öğrenci kulübü bulunmaktadır. Kulüplerin yapmış olduğu bazı etkinlikleri ve hangi kulüplerin aktif olduğunu ilgili sayfadan görebilirsiniz.

255
Ön lisans okuduğunuz bölümün ikinci sınıfındayken DGS’ye başvuru yapmanız gerekmektedir. Bölümü bitirdiğinizde DGS’ye girerek puanınız hesaplandığında ön lisans okuduğunuz bölümün devamı niteliğinde lisans programlarına geçiş yapabilirsiniz.

254
İstanbul Gelişim Üniversitesi çift ana dal programını öğrencilerine ücretsiz olarak sunmaktadır. Ana dal programındaki genel not ortalamaları 4.00 üzerinden 2.90 olan ve bulunmuş olduğu lisans/ön lisans programında %20’lik başarı dilimine giren öğrenciler ücretsiz olarak ikinci ana dal diploma programına başvuru hakkına sahip olur. Çift ana dal programını başarı ile bitirip iki lisans derecesine hak kazanmış olan öğrencilere iki lisans diploması verilir.
 
İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde not ortalaması en az 2.50 olan alttan dersi olmayan öğrenciler üniversite senatosunun o yıl için belirlemiş olduğu yan dal programlarına başvuru yapabilir ve ücretsiz bir şekilde yan dal program sürecini yürütebilir.


252
Metrobüsün Mustafa Kemalpaşa durağından İstanbul Gelişim Üniversitesi yerleşkelerine servis sağlanmaktadır.

251
YKS puan türlerinden TYT, EA, SAY, DİL, SÖZ puan türlerinden hesaplanmış tüm puanlardan tercih yapma hakkınız vardır.

250
Sağlık bölümlerimizin anlaşmalı olduğu kurumların listeleri aşağıda yer almaktadır.
 


249
Zorunlu stajlarda öğrenciler tarafından herhangi bir ücret ödenmemektedir.

248
 İsteğe bağlı hazırlık eğitimi ücretlidir. Bu durumda eğitim süreniz 1 yıl uzamaktadır.

247
İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde kazanılan burslar normal eğitim-öğretim süresince geçerlidir. Disiplin cezası alınmadığı sürece kesilmez.

246
İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde öğrenciler Erasmus+ programına katılabilir. Kendilerine gidecekleri ülkelerin para birimi oranında aylık belirli bir hibe ödemesi yapılır.
 
Erasmus+ ile anlaşmalı olunan ülke ve üniversitelerin bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


245
İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin eğitim dili İngilizce olan bölümlerinde 1 yıl zorunlu hazırlık eğitimi sonrasında %100 İngilizce eğitim verilmektedir.

244
İsteğe bağlı ya da zorunlu hazırlık sınıfı okuyacak öğrenciler bölümlerinin mevcut eğitim-öğretim ücretleri üzerinden kazandıkları burs oranında ödeme yaparlar. Şayet bir öğrenci Türkçe bir bölümü %100 burslu kazandıysa ve isteğe bağlı hazırlık okuma talebi varsa ilgili bölümün ücretli fiyatı üzerinden % 50 indirimli olarak faydalanabilir. Ücretsiz isteğe bağlı hazırlık okuma hakkı yoktur. Ücretli fiyatın %50 sini ödemek zorundadır. 

243
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na bağlı: Antrenörlük Eğitimi, Antrenörlük Eğitimi(İngilizce), Egzersiz ve Spor Bilimleri, Engellilerde Egzersiz ve Spor Bilimleri, Rekreasyon ve Spor Yöneticiliği.
 
Güzel Sanatlar Fakültesine bağlı: Grafik Tasarımı bölümleri özel yetenek sınavı ile öğrenci almaktadır.


242
Tanınan uluslararası akreditasyon kuruluşları tarafından akredite edilen programlarımızın belgelerine buradan ulaşabilirsiniz. 

241
İstanbul Gelişim Üniversitesi bölümlerinin taban-tavan puanlarına buradan ulaşabilirsiniz.

240
İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin web adresinde “AKADEMİK” menüsünde yer alan, bölümün bağlı bulunduğu fakülte/yüksekokul/myo sayfasına girerek bölümünüzün dersleri, akademik kadrosu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

239
Akreditasyon, çeşitli kuruluşlar tarafından belirli bir alanda önceden belirlenmiş akademik ve alana özgü standartların karşılanıp karşılanmadığını ölçen değerlendirme ve dış kalite güvence sürecidir.
 
İstanbul Gelişim Üniversitesi kalite güvence denetimleri sonucunda 2018 Bahar Yarıyılı itibarıyla İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin toplam 65 programı AQAS, AHPGS, ABET gibi kuruluşların görevlendirdiği uluslararası uzmanlar heyetleri tarafından ayrıntılı incelenmiş ve akredite edilmeye uygun bulunmuştur.


238
İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin burs olanaklarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

kariyer danışmanımız seni arasın
Kariyer Danışmanımız Seni Arasın