İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce hazırlık sınıfı öğrencilerine yönelik “Weekend School” uygulaması bulunmaktadır.

Weekend School

Programın amacı, hazırlık sınıfı öğrencilerinin İngilizce konuşma ve iletişim becerilerini geliştirmektir. Öğrencileri sınıf ortamının yarattığı stresten uzaklaştırarak bilişsel bariyerleri azaltmak, daha rahat ve özgüven artırıcı ortamda akıcı bir konuşma alışkanlığı kazandırmak için cumartesi günleri düzenlenmektedir.

Weekend School, akademisyen-öğrenci arasındaki formel ilişkiyi daha sıcak ve samimi bir akran ilişkisine dönüştürerek yabancı dilde konuşma çekingenliğini azaltır, öğrencilerin doğal ve rahat ortamda daha akıcı bir şekilde konuşmasını sağlar.

Ders öncesi ve aralarında verilen ikramlar yabancı dilde iletişimin sınıf dışında da devam etmesini motive etmektedir. Türkçe bilmeyen yabancı akademisyenler ile küçük gruplar hâlinde yapılan kısa sohbetler ders öncesi, ders arası ve sonrasına da zenginlik kazandırmaktadır.

Öğleden sonra Mesleki İngilizce etkinliği IGU-Weekend School ile gerçekleşmektedir. Öğrencilerin bölümlerinde mesleki derslerde karşılaşacakları konu ve kelimelere aşina olmaları sağlanmaktadır. Öğrenciler mimarlık, mühendislik, sağlık, psikoloji, yönetim, ticaret ve siyaset bilimi alanlarında, alanında uzman yabancı akademisyenler ile mesleğe ilk hazırlığını yapmaktadır. İGÜ’lü öğrenciler Weekend School’da kazandığı özgüven ile bölüm derslerine iyi bir başlangıç yapmaktadır.

Weekend School eğitim öğretim dönemi boyunca devam etmektedir. Programa sürekli olarak devam eden öğrencilere “katılım belgesi” verilmektedir.

WhatsApp

WhatsApp Destek Hattı

Takıldığın bir yer varsa sana destek vermeye hazırız.

kariyer danışmanımız seni arasın
Kariyer Danışmanımız Seni Arasın