Yaşam boyu gelişim anlayışına sahip olmak bir Gelişimlinin en büyük özelliğidir. Kendini sürekli geliştirmeye odaklı olanların ulaşamayacağı hedef, gerçekleştiremeyeceği başarı yoktur.

İstanbul Gelişim Üniversitesi, öğrencilerine bu anlayışı kazandırmak için mentorluk sistemiyle rehberlik alma, yeni bakış açıları kazanma ve deneyimlerden faydalanma imkânı sunar. Öğrenciler, araştırma ve girişimcilik imkânlarından faydalanarak öğretim üyeleriyle birlikte çalışıp dünya projelerine imza atar.

Uluslararası bilince sahip olmaktır

Gelişimliler fikirlerini ve birikimlerini uluslararası bir vizyonda geliştirir, kültürler arası iş birliklerine ve uluslararası bir kariyere açık olurlar. 65 uluslararası akreditasyona sahip bölümle uluslararası standartlarda eğitim alırlar.

İstanbul Gelişim Üniversitesi, öğrencilerine uluslararası bir vizyon kazandırmak için farklı ülkelerden gelen akademisyenlerin alanlarına özgü çeşitli disiplinleri ve kuramları keşfetme olanağı sağladığı gibi dünyanın dört bir yanından öğrencileriyle çok kültürlü bir ortama sahiptir. Ayrıca öğrencilerini yabancı dil öğrenmeye teşvik etmek için isteğe bağlı hazırlık programı, Weekend School programı ve yabancı dil kursu ücret desteği imkânlarını sağlar.

Aynı zamanda Gelişimliler dünya üniversiteleriyle yapılan iş birlikleriyle uluslararası projelerde yer alır, Erasmus+ değişim programıyla dünyanın seçkin üniversitelerinde eğitim alma imkânı kazanır.

Disiplinler arası bir bakış kazanmaktır

Gelişimliler alanlarında uzmanlaşmakla birlikte entelektüel birikimleriyle disiplinler arası bir bakışa sahip olur. Farklı alanlarda kendilerini geliştirerek kendi alanlarına yeni bir yorum getirirler.

İstanbul Gelişim Üniversitesi, öğrencilerinin birikimlerini geliştirmek için ücretsiz çift ana dal ve yan dal imkânı sağlamakla birlikte sınırsız seçmeli ders havuzu olanağıyla öğrencilerine yeni yetenekler kazandırır.

Çok yönlü gelişmektir

Gelişimliler akademik birikimlerinin yanında kültürel, sosyal ve sportif yönlerini de güçlendirerek bir bütün olarak gelişirler. Kültürden sanata, spordan bilime 67 farklı alanda kurulmuş öğrenci kulüpleriyle hem bu alanlara dair birikimlerini hem de takım çalışması, yaratıcılık ve sosyal becerilerini geliştirirler.

İnisiyatif almak, girişimci olmaktır

Gelişimliler uluslararası standartlarda, çok yönlü eğitimleriyle inisiyatif alma ve girişimci olma özgüvenine sahiptir. İlk yıldan itibaren araştırma projelerinde yer alan Gelişimliler mezun olmadan önce en az bir projeyi bitirme deneyimine sahip olur.

İstanbul Gelişim Üniversitesi, öğrencilerini kariyerlerine hazırlayabilmek için anlaşmalı kurumlarda staj imkânı sağlamanın yanında kendi işlerini kurmak isteyen mezunlarına ofis mobilyaları masraflarını karşılayarak destek olur.

Teknolojiyi verimli ve yaratıcı kullanmaktır

Gelişimliler teknolojinin imkânlarını en verimli ve en yaratıcı şekilde kullanırlar. Kendi alanlarındaki teknolojik gelişmeleri takip eder ve bazen de onları yaratırlar.

İstanbul Gelişim Üniversitesi, öğrencilerine teknolojik beceriler kazandırmak için üst düzey teknolojilerle donatılmış 140’ın üzerinde laboratuvarda uygulamalı eğitim imkânı sağlar.

kariyer danışmanımız seni arasın
Kariyer Danışmanımız Seni Arasın