İngilizce Hazırlık Programı

İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI

İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencilerinin İngilizce bölümlerin takibini yapabilecek seviyede İngilizce’ye hakim olmaları gerekmektedir. İngilizce hazırlık programının amacı, İGÜ öğrencilerine, akademik hayatlarında başarılı olabilmeleri ve İngilizce’nin iletişim aracı olarak kullanıldığı farklı çevrelerde kendilerini ifade ederek bilgi alışverişlerinde bulunabilmeleri için gerekli dil becerilerini kazandırmaktır.

İngilizce dil bilgisi seviyesi önlisans ve lisans programlarındaki dersleri anlayacak düzeyin altında olan öğrenciler, derslerine başlamadan önce yeterli seviyeye gelene kadar İngilizce Hazırlık Programına devam ederler. Öğrenciler akademik yılın başında yapılan İngilizce Seviye Tespit Sınavı’ndan aldıkları puana göre bu seviyelere yerleştirilirler.

Dünya genelinde öğrencilerin dil becerilerini tanımlamak için kullanılan Avrupa Ortak Dil Kriterleri’yle (CEFR) uyumlu olan program, en düşük seviyede olan ya da hiç İngilizce bilmeyen öğrencilerin bir akademik yılda tamamlamalarına olanak verecek şekilde hazırlanmıştır.

Kayıt döneminde aşağıdaki sınav sonuçlarını sunan öğrenciler İngilizce Hazırlık Okulu’ndan muaf olur.
 

CAE TOEFL iBT PTE Akademik YDS İGÜYET
(YeterlikSınavı)
C 72 55 60 70


İngilizce Hazırlık Programı