İstanbul Gelişim Üniversitesi olarak öğrencilerimizin eğitimlerinin sadece teorik bilgi düzeyinde kalmaması için yoğun çaba göstermekteyiz. Bu sebeple staj, yalnızca teorik bilgilerin uygulamaya dökülmesi noktasında değil, öğrencilerimizin gelecekteki iş hayatları için de çok önemli bir araç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Staj Olanakları

Doğru meslek seçimine yönelik çabaların desteklenmesi; iş dünyasını tanıma, çalışma sürecinde karşılaşılması muhtemel zorluklar ve üstesinden gelinmesine yönelik gayretler, uyum süreçleri, okul bilgilerinin mesleki tecrübeye dönüştürülmesine yönelik atılacak adımlar, okulumuz için en az teorik eğitim kadar önemlidir. Bu süreçte staj, öğrencilerimizin hem meslekleri hem de kendilerini tanımalarına, böylelikle de sağlıklı bir gelecek planlaması yapmalarına olanak sağlayacaktır.

Öğrenciliğin ve okulun dışında farklı bir dünya ile tanışmak, okuldan her yönüyle çok farklı olan iş hayatını görmek, öğrencilere bambaşka bir deneyim sunacaktır. Staj sayesinde öğrenci bir yandan kendisini geliştirerek kendisini daha iyi tanıma sürecine girerken, bir yandan da deneyimlediği işlerle mesleki kariyerinin yönünü sağlıklı bir şekilde çizebilecektir. Bu yüzden öğrenciler staj imkânlarını büyük bir fırsat olarak değerlendirmelidirler. Öğrenmeye açık ve istekli olmanın yanında olabildiğince çok konu hakkında bilgi edinmeye çalışılmalı ve verilen görevleri büyük bir istekle yerine getirmek için uğraşmalıdırlar. Bu çaba sadece işi daha iyi tanıma, öğrencilerin kendilerine daha çok yatırım yapma imkânı ile sınırlı değildir; işin elde tutulması açısından da önemlidir. Bu yüzden öğrencilerimizin tüm staj sürecini verimli geçirmeye çalışmaları daha çok önem kazanmaktadır.

Staj başka neler kazandırır?

Görev algısı, süreç hazırlığı, müdahale bilgisi, meslek deneyimi, profesyonellik, özgüven, zaman kullanımında daha dikkatli olmak vs. gibi sıralanabilmektedir. Kariyer Geliştirme Merkezi olarak staj konusuna öncelik vermekteyiz. Sektör öncüleri ile öğrencilerimizi buluşturarak, staj ve işe alım süreçlerini yakından takip etmeleri açısından öğrencilerimize seminerler düzenlemekteyiz. Öğrenciler hem süreç hakkında bilgi sahibi olmakta hem de etkinlik aracılığıyla staj/iş başvurularında bulunmaktadırlar.

Sağlık bölümlerimizin anlaşmalı olduğu kurumların listeleri aşağıda yer almaktadır.

SHMYO Anlaşmalı Kurumlar
 


WhatsApp

WhatsApp Destek Hattı

Takıldığın bir yer varsa sana destek vermeye hazırız.

kariyer danışmanımız seni arasın
Kariyer Danışmanımız Seni Arasın