Bölümün Amacı
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı’nın temel amacı, havacılık sektöründeki büyümeye paralel olarak artan kabin hizmetleri personeli talebini karşılamaya yönelik ekip çalışmasına yatkın, operasyonel düzeydeki faaliyetlere hakim, etkin iletişim becerilerine sahip, müşteri ilişkileri kuv ...

Bölümün Geleceği
Öğrenciler bu programı tamamladıktan sonra herhangi bir sivil havacılık bölümüne yatay geçiş yapabilirler.
Kariyer Olanakları
Bölümde lisans ve devamında yükseklisans eğitimine devam sağlayıp bu doğrultuda birçok kurumda eğitimci olabilmenin yanında özel sektör ve devlet bünyesinde birçok kurum ve kuruluşta çalışma imkanına sahip olabilmektedirler.  
Kimler Seçmeli

Kabin memuru, aday pilot, havayolu yer personeli, kargo personeli olmak isteyen öğrenciler.

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

YGS 5 puan türü ile öğrenci alan programlara özel koşulların engel olmaması halinde geçiş yapılabilmektedir.

Dikey Geçiş ile Geçilen Bölümler

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı’ndan mezun olan öğrenciler DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile aşağıda belirtilen lisans programlarına geçiş yapabilmektedir.

  Havacılık İşletmeciliği, İşletme, Lojistik Yönetimi, Seyahat İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Ulaştırma ve Lojistik, Uluslararası Lojistik, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi,

   

   

   

  STAJ OLANAKLARI

  Gelişim Üniversitesi olarak en önemli hedeflerimizden birisi öğrencilerimizin istihdam edilebilirliğini sağlamak ve yüksek nitelikli insan kaynağı olarak yetiştirebilmektir.

  Bu hedef doğrultusunda özel sektör ile kurumsal iş birliği çalışmaları yapılarak; öğrencilerimizin, eğitimlerinin belirli aşamalarında özel sektör kuruluşlarında dönemsel çalışmalar yapabilmelerine olanak sağlanmaktadır.

  Bu sayede öğrencilerimize teorik bilgilerini pratiğe çevirme olanağı sunmakla birlikte kendilerini hayata ve iş dünyasına daha iyi hazırlama konusunda yardımcı olunmaktadır.

  Gelişim Üniversitesi  öğrencilerinin birer dünya vatandaşı olarak niteliklerinin geliştirilmesi ve okurken iş tecrübesi edinebilmelerine yardımcı olabilmek adına, havacılığın önde gelen kuruluşları ile yapılan ikili anlaşmalarla öğrencilerimizin Staj yapmalarına yardımcı olunmaktadır.

  Öğrencilerimizin staj yapmış/yapmakta olduğu firma listeleri,

   

  IFTC(International Flight Training Center), MNG JET, MC Havacılık, Turkish Aviation Academy, TGS(Turkish Ground Services), Pegasus Havayolları, Havaş,

   

Kontenjanlar

2023-2024

YKS-Genel-Normal Öğretim
kontejan %25 İNDİRİMLİ TYT
Kontenjan 59
Taban Puanı 214,34271
Taban Başarı Sırası 2300156
kontejan BURSLU TYT
Kontenjan 9
Taban Puanı 329,53365
Taban Başarı Sırası 529736
kariyer danışmanımız seni arasın
Kariyer Danışmanımız Seni Arasın