Bölümün Amacı
Havacılık sektörüne uluslararası standartlarda nitelikli bakım ve onarım "lisanslı teknisyen adayı" personel yetiştirmektir.
Bölümün Geleceği
Tüm dünyada artan nüfüs, globalleşen dünya ve ülkemizde  savunma sanayi sektörünün hızla  gelişmesi nitelikli eleman ihtiyacını artırmıştır. Ayrıca havacılık sektörü teknolojiye her daim öncülük ettiği için her geçen yıl hızla talep artması yaşanmaktadır. Havayolu taşımacılığı hem b ...

Kariyer Olanakları
Uçak gövdesi bakım teknikerleri Ulaştırma Bakanlığına bağlı uçak fabrikalarında veya bakım onarım atölyelerinde görev alabilirler. Ülkemizde hava ulaşımı arttıkça ve bu alanda özel sektör işletmeleri de yer aldıkça uçak gövde ve motor bakım teknisyenlerinin çalışma alanları da genişlemektedir.
Kimler Seçmeli

Havacılık sektörüne ilgili, uçakların bakım ve onarım süreçlerini takip eden, el becerisine ilgi duyan, sorumluluk sahibi kişiler için uygun bir tercih olabilir.

Uluslararası Akreditasyonlar

Almanya’da 2002’de kurulan ve Avrupa Kalite Güvencesi Birliği üyesi olan AQAS, Dünya genelinde 5000’den fazla programın değerlendirmesini yapmış bir kuruluştur. 90’dan fazla Alman üniversitesinin üyesi olduğu eğitim programlarının akreditasyonunu gerçekleştirmiştir. Verdiği akreditasyon, akredite edilen programın Avrupa standartları ve ilkelerine uygun olduğunu belgeliyor

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

Üniversitemiz ön lisans/lisans programlarina “Yükseköğretim Kurumlarinda Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasinda Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlar Arasi Kredi Transferi Yapilmasi Esaslarina İlişkin Yönetmelik “ doğrultusunda kontenjan dahilinde yatay geçişle öğrenci kabul edilmektedir.

Ancak, TANINAN OKUL sertifikasyonu ile elde edilen imtiyazların geçerli olması için öğrencilerin eşdeğer"TANINAN OKUL" sertifikasyonu olan okul / bölümden yatay geçiş yapması gereklidir. Bu koşulu sağlamayan bölümlerden yapılan yatay geçişlerde "TANINAN OKUL" imtiyazına ait haklar mezunlara verilememektedir.

Kontenjanlar

2023-2024

YKS-Genel-Normal Öğretim
kontejan %50 İNDİRİMLİ SAY
Kontenjan 34
Taban Puanı 273,19063
Taban Başarı Sırası 392827
kontejan BURSLU SAY
Kontenjan 5
Taban Puanı 350,74699
Taban Başarı Sırası 174650
kariyer danışmanımız seni arasın
Kariyer Danışmanımız Seni Arasın