REKREASYON
Neden İstanbul Gelişim Üniversitesi ?
  • Kesintisiz ve karşılıksız burs imkanı,
  • Uluslararası standartlarda nitelikli akademik eğitim ile hayata 1-0 önde başlamak,
  • Aileden uzakta ama aile ortamında yaşayabilmek,
  • Öğrenci odaklı eğitim içinde, önemsendiğini hissetmek,
  • Dünyanın en iyi üniversitelerinde bir dönem veya bir yıl yurtdışında okuma imkanı
  • Akademik bilgilerini genişletmek, disiplinler arası çalışabilmek adına ücret siz çift anadal yaparak iki diploma ile mezun olmak,
  • Öğrenci kulüpleri sayesinde ulusal ve uluslararası organizasyonlara imza atmak,
  • Türkiye’nin en çok tercih edilen vakıf üniversiteleri arasında ilk 3’te olmak,
Genel Bilgiler Bölümün Amacı

BESYO rekreasyon programının amacı; rekreasyon alanında, çevrenin ve toplumun ihtiyaçlarını analiz edebilecek, yaşadığı çevrenin doğal yapısını, tarihi ve kültürel zenginliklerini toplumun beklentileri doğrultusunda, rekreatif amaçlı programlar planlayarak uygulatabilecek bilgi, beceri ve meslek ahlakına sahip rekreasyon liderleri yetiştirmektir.

Bölümün Hedefi

Rekreasyon bölümümüz; toplumlarda ekonomik ve sosyal gelişmişliğin göstergesi olarak, kendisi ve çevresi ile barışık, üretken, merak ve ilgisi doğrultusunda serbest zamanlarını verimli bir şekilde kullanabilen, bedensel ve ruhsal yönden gelişmiş bir toplum oluşmasına katkı sağlayacak bireyleri yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Kariyer Olanakları

Pedagojik formasyon sertifikası alan öğrenciler M.E.B.’na bağlı okullarda beden eğitimi ve spor öğretmeni olarak görev yapabilir. Spor Bilimleri ile ilgili alanlarda yüksek lisans ve doktora eğitimi yapabilir ve gerekli koşulları yerine getirmek şartıyla üniversitelerde akademik kadroda görev alabilir.

Çalışma Olanakları
Rekreasyon bölümünden mezun olan öğrenciler; özel sektörde ve yerel yönetimlerde serbest zaman etkinlik yöneticisi olarak görev alabilir. Uzmanlık dalı olarak seçtikleri spor branşının bağlı olduğu federasyondan 2. kademe antrenörlük belgesi alır ve branşında antrenör olarak görev yapabilir. 
 
 
 
Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

İlgili mevzuattaki şartların yerine getirilmesi kaydıyla bütün fakülte ve yüksekokullara kurum-içi yatay geçiş yapılabilir. Ayrıca diğer kurumların benzer programlarına yatay geçiş imkânı bulunmaktadır.

Kontenjanlar
(2021-2022)
Yetenek Sınavı - Normal Öğretim
%50 İNDİRİMLİ
Kontenjan 68
Puan Türü YETENEK SINAVI
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
BURSLU
Kontenjan 12
Puan Türü YETENEK SINAVI
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası