Tercih tanıtım günlerine gel, +%10 ek burs avantajını kaçırma. Detaylı bilgi al.

Bölümün Amacı
Havacılık sektörüne uluslararası standartlarda nitelikli bakım ve onarım "lisanslı teknisyen adayı" personel yetiştirmektir.
Bölümün Geleceği
Havacılık sektörü ülkemizde ve tüm dünyada hızla gelişmektedir. Bu gelişme karşısında firmalar arz talep dengesini göz önüne alarak daha fazla hava aracı imalatı yapmaktadırlar. Bölümümüzden mezun olan öğrenciler B2 tanınan okul sertifikasına sahip mezunlar olabilmektedir. SHGM tarafından onaylı b ...

Kariyer Olanakları
Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü’nden mezun olan teknikerleri Ulaştırma Bakanlığına bağlı uçak fabrikalarında veya bakım onarım atölyelerinde görev alabilirler. Ülkemizde hava ulaşımı arttıkça ve bu alanda özel sektör işletmeleri de yer aldıkça Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölüm ...

Kimler Seçmeli

Havacılığa ilgi duyan, uçak sistemlerine ilgi duyan, aviyoniklerin elektrik ve elektroniğine ilgi duyan veya havacılıkta kendini geliştirmek isteyen herkes bölümümüzü tercih edebilir.

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

Üniversitemiz ön lisans/lisans programlarina “Yükseköğretim Kurumlarinda Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasinda Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlar Arasi Kredi Transferi Yapilmasi Esaslarina İlişkin Yönetmelik “ doğrultusunda kontenjan dahilinde yatay geçişle öğrenci kabul edilmektedir.

Ancak, TANINAN OKUL sertifikasyonu ile elde edilen imtiyazların geçerli olması için öğrencilerin eşdeğer"TANINAN OKUL" sertifikasyonu olan okul / bölümden yatay geçiş yapması gereklidir. Bu koşulu sağlamayan bölümlerden yapılan yatay geçişlerde "TANINAN OKUL" imtiyazına ait haklar mezunlara verilememektedir.

 

 

Kontenjanlar

2022-2023

YKS-Genel-Normal Öğretim
%50 İNDİRİMLİ SAY
Kontenjan 25
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
BURSLU SAY
Kontenjan 5
Taban Puanı 281,34235
Taban Başarı Sırası 202015
kariyer danışmanımız seni arasın
Kariyer Danışmanımız Seni Arasın