ERGOTERAPİ
Neden İstanbul Gelişim Üniversitesi ?
  • Kesintisiz ve karşılıksız burs imkanı,
  • Uluslararası standartlarda nitelikli akademik eğitim ile hayata 1-0 önde başlamak,
  • Aileden uzakta ama aile ortamında yaşayabilmek,
  • Öğrenci odaklı eğitim içinde, önemsendiğini hissetmek,
  • Dünyanın en iyi üniversitelerinde bir dönem veya bir yıl yurtdışında okuma imkanı
  • Akademik bilgilerini genişletmek, disiplinler arası çalışabilmek adına ücret siz çift anadal yaparak iki diploma ile mezun olmak,
  • Öğrenci kulüpleri sayesinde ulusal ve uluslararası organizasyonlara imza atmak,
  • Türkiye’nin en çok tercih edilen vakıf üniversiteleri arasında ilk 3’te olmak,
Genel Bilgiler Bölümün Amacı

Programın genel amacı, öğrencileri ergoterapist olarak mesleğe hazırlamaktır. Mezunlar, kırsal kesim ve uzak alanlar da dahil olmak üzere çeşitli alanlarda pratik yapabileceklerdir. Çağdaş bir sağlık profesyonelinin kişi merkezli olması için hazırlanması ve disiplinler arası bir ekip içinde etkin bir şekilde çalışılması üzerinde durulacaktır. Kursun amacı, mezunların Ergoterapi için Yeterlilik Standartlarını karşılamalarını sağlamak için geliştirilmiştir.

 

 

Bölümün Hedefi

Bilimsel çalışmayı ilke edinmiş, multidisipliner çalışmaya yatkın ve toplumsal gelişmişlik düzeyine katkı sağlayacak Ergoterapistler yetiştirmek.

 

Kariyer Olanakları

Ergoterapistler aynı zamanda ilgili yüksek lisans ve doktora eğitimi ile akademik kariyerlerine devam edebilir.Ergoterapistler hastanelerde, kliniklerde, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, okullarda, ev bakımı programlarda, toplum sağlık merkezlerinde, huzurevlerinde, fabrika ve işyerlerinde çalışabilirler. Günümüzde mezunlarımızın çalışmayı en çok tercih ettikleri alanlar ise devlet hastaneleri ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleridir.Ergoterapistler, yüksek lisans ve doktora çalışması yaparak akademik kariyer basamaklarında ilerleyebilir. Çalışma alanlarına bağlı olarak çeşitli kurum ve kuruluşlarda çalışabilir ve görev alabilirler.

 

Çalışma Olanakları

Ergoterapistler hastanelerde, kliniklerde, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, okullarda, ev bakımı programlarda, toplum sağlık merkezlerinde, huzurevlerinde, fabrika ve işyerlerinde çalışabilirler. Günümüzde mezunlarımızın çalışmayı en çok tercih ettikleri alanlar ise devlet hastaneleri ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleridir.Ergoterapistler, yüksek lisans ve doktora çalışması yaparak akademik kariyer basamaklarında ilerleyebilir. Çalışma alanlarına bağlı olarak çeşitli kurum ve kuruluşlarda çalışabilir ve görev alabilirler.

 

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

Bu programa kayitli öğrenciler sağlik bilimleri bölümleri arasinda yatay geçiş yapabilirler.

 

Kontenjanlar
(2021-2022)
YKS-Genel - Normal Öğretim
%50 İNDİRİMLİ
Kontenjan 51
Puan Türü SAY
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
BURSLU
Kontenjan 9
Puan Türü SAY
Taban Puanı *301,109
Taban Başarı Sırası *251707
* Bölümün fakülteye aktarılmadan önceki yüksekokul bölümü olarak puanıdır.