Bölümün Amacı
BESYO Antrenörlük Eğitimi Programının Amacı; Spor Antrenörlüğü mesleğinin ilgili alanında hizmet verebilecek bilgi, beceri ve tutumlarla donatılmış, etik değerleri özümsemiş, dünya spor gerçeklerinin farkında olan ve hayat boyu öğrenmenin önemini benimsemiş çağdaş antrenörler yetiştirmektir.
Bölümün Geleceği
Değişen koşullarla birlikte sportif faaliyetlerin önemi her geçen gün artmaktadır. Fiziksek ve ruhsal sağlığının korunması ve geliştirilmesi için Antrenör, eğitmen ve spor bilimcilere istihdam olanakları her geçen gün artmaktadır.  
Kariyer Olanakları
Antrenörlük Bölümünden mezun olan öğrenciler, uzmanlık dalı olarak seçtikleri spor branşının bağlı olduğu federasyondan 3. kademe antrenörlük belgesi alır ve uzmanlık branşında antrenör olarak görev yapabilirler. Pedagojik formasyon sertifikası alan öğrenciler M.E.B.’na bağlı okullarda beden ...

Kimler Seçmeli

Uluslararası standartlarda performans sporu ve kitle sporuna hizmet vermeye yönelik yüksek donanımlara ve yetkinlikle kendini gerçekleştirmek isteyen lise eğitimini tamamlamış tüm adaylar başvuru yapabilir.  

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

İlgili mevzuattaki şartlarin yerine getirilmesi kaydiyla bütün fakülte ve yüksek okullara Kurum-içi yatay geçiş yapilabilir. Ayrica diğer kurumlarin benzer programlarina yatay geçiş imkani vardir.

Kontenjanlar

2022-2023

Yetenek Sınavı-Normal Öğretim
%50 İNDİRİMLİ YETENEK SINAVI
Kontenjan 42
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
BURSLU YETENEK SINAVI
Kontenjan 8
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
kariyer danışmanımız seni arasın
Kariyer Danışmanımız Seni Arasın