SPOR YÖNETİCİLİĞİ
Neden İstanbul Gelişim Üniversitesi ?
  • Kesintisiz ve karşılıksız burs imkanı,
  • Uluslararası standartlarda nitelikli akademik eğitim ile hayata 1-0 önde başlamak,
  • Aileden uzakta ama aile ortamında yaşayabilmek,
  • Öğrenci odaklı eğitim içinde, önemsendiğini hissetmek,
  • Dünyanın en iyi üniversitelerinde bir dönem veya bir yıl yurtdışında okuma imkanı
  • Akademik bilgilerini genişletmek, disiplinler arası çalışabilmek adına ücret siz çift anadal yaparak iki diploma ile mezun olmak,
  • Öğrenci kulüpleri sayesinde ulusal ve uluslararası organizasyonlara imza atmak,
  • Türkiye’nin en çok tercih edilen vakıf üniversiteleri arasında ilk 3’te olmak,
Genel Bilgiler Bölümün Amacı

Spor Yöneticiliği Bölümü; spor endüstrisi içerisinde yer alan organizasyonlarla birlikte, kamu ya da özel sektördeki sporla ilgili kurumlara, okullara ve üniversitelere; bilimsel temellere dayalı bilgilerle hizmet verebilecek yönetme ve yönlendirme yeteneğine sahip, problemlere çözüm getirme becerisi kazanmış, iyi iletişim kurabilen ve ekip çalışma anlayışını benimseyen yöneticiler yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

Bölümün Hedefi

Bölümümüz; yönetimin ve spor yönetiminin etkinlik ve rasyonellik için var olduğunu içselleştirmiş; uluslararası standartlarda bir eğitim anlayışını benimseyerek, spor endüstrisine yön verebilecek spor yöneticileri yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Kariyer Olanakları

Spor yöneticisi adaylarına, spor endüstrisindeki dinamik ve gelişen yapı içerisinde yer alan “Etkinlik yönetimi firmaları”, “Spor pazarlaması firmaları”, “Ticari amaçlı spor salonları”, “Şirketlerin sağlık ve zindelik birimleri”, “Görsel ve yazılı medya kuruluşları”, “Şirketlerin sponsorluk hizmetleriyle ilgili birimleri”, “Yerel Yönetimler Spor Departmanları”, “Gençlik ve Spor Bakanlığı ve çeşitli birimleri”, “Turizm Sektörü ve Oteller”, “Amatör ve Profesyonel Şubesi bulunan Spor Kulüpleri”, “Ulusal ve Uluslararası Spor Federasyonlarında çeşitli kariyer fırsatları sunulmaktadır.

Çalışma Olanakları

Kamu (Spor Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatlari), yerel yönetimler, spor kulübü ve vakiflar gibi gönüllü kuruluşlar ile spor işletmeleri mezunlarimizin çalişma alanlarini oluşturmaktadir.

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

İlgili mevzuattaki şartların yerine getirilmesi kaydıyla bütün fakülte ve yüksekokullara Kurum-içi yatay geçiş yapılabilir. Ayrıca diğer kurumların benzer programlarına yatay geçiş imkân vardır.

Kontenjanlar
(2021-2022)
Yetenek Sınavı - Normal Öğretim
%25 İNDİRİMLİ
Kontenjan 39
Puan Türü YETENEK SINAVI
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
BURSLU
Kontenjan 10
Puan Türü YETENEK SINAVI
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
ÜCRETLİ
Kontenjan 21
Puan Türü YETENEK SINAVI
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası