İLETİŞİM VE TASARIMI
Neden İstanbul Gelişim Üniversitesi ?
  • Kesintisiz ve karşılıksız burs imkanı,
  • Uluslararası standartlarda nitelikli akademik eğitim ile hayata 1-0 önde başlamak,
  • Aileden uzakta ama aile ortamında yaşayabilmek,
  • Öğrenci odaklı eğitim içinde, önemsendiğini hissetmek,
  • Dünyanın en iyi üniversitelerinde bir dönem veya bir yıl yurtdışında okuma imkanı
  • Akademik bilgilerini genişletmek, disiplinler arası çalışabilmek adına ücret siz çift anadal yaparak iki diploma ile mezun olmak,
  • Öğrenci kulüpleri sayesinde ulusal ve uluslararası organizasyonlara imza atmak,
  • Türkiye’nin en çok tercih edilen vakıf üniversiteleri arasında ilk 3’te olmak,
Genel Bilgiler Bölümün Amacı

İletişim Tasarımı Bölümü günümüz teknolojilerini tasarım ile buluşturarak; analitik düşünebilen, belirlenen hedefe uygun ürün ortaya koyabilen, sorumluluk duygusu gelişmiş, ekip çalışmasına uyumlu, dünyayı takip eden, iletişim, dijital medya ve reklam alanlarında sürdürülebilir ve interaktif tasarımlar üretebilen tasarımcılar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Bölümün Hedefi

İletişim Tasarımı Bölümü’nde bilişim ve iletişim teknolojileri alanında ileri düzey bilgiye sahip, estetik anlayışı gelişmiş, teknolojiyi ve estetiği hazırlayacağı ürünün ya da projenin amacına uygun harmanlayabilen ve başarılı sonuçlar ortaya koyan tasarımcılar yetiştirmek hedeflenmektedir. İletişim tasarımı alanında liderlik edecek, sektöre yön verecek, çalıştığı kurum ya da kuruluşa vizyonuyla da katkı sağlayacak nesiller yetiştirmek de bölümün hedefleri arasında yer almaktadır.

Kariyer Olanakları

Teknolojinin hızla ilerlediği ve yaşamın her alanında varlığını hissettirdiği günümüzde, teknoloji ve estetiğin bir araya geldiği iletişim tasarımı mezunları için kamu ve özel sektörde oldukça geniş iş imkanları vardır. Masaüstü yayıncılık yapan gazete, dergi ve yayınevleri, dijital yayıncılık yapan mecralar, tasarım ajansları, oyun platformları, televizyonlar, sinema sektörü, internetin var olduğu her alan, kamu kurumları ve daha  onlarca sektör iyi yetişmiş uzman iletişim tasarımcılarına kariyer imkanı sunmaktadır.

Çalışma Olanakları Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

Güzel Sanatlar Fakültesi İletişim Tasarımı Bölümü içindeki programlara yatay geçiş yapılabilmektedir.

Kontenjanlar
(2021-2022)
YKS-Genel - Normal Öğretim
%50 İNDİRİMLİ
Kontenjan 27
Puan Türü SÖZ
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
BURSLU
Kontenjan 5
Puan Türü SÖZ
Taban Puanı 323.66195
Taban Başarı Sırası 127000