Bölümün Amacı
Türk ve Dünya mutfaklarını insanlığın mirası olarak kabul edip, akademik seviyede araştırmak, özellikle Türk mutfak kültürünü uluslararası arenada tanıtmak ve ileriye taşımaktır.  
Bölümün Geleceği
Gastronomi günümüzde yükselen ve değişen trendlerle popülerleşmeye devam eden bir alan haline gelmiştir. Türkiye’deki ve dünyadaki gelişen gastronomi sektörü işletme sayılarında artışa ve bununla beraber mutfak ve konseptlerin çeşitlenmesine olanak sağlamaktadır. Dolayısıyla hala yenilenmekt ...

Kariyer Olanakları
Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü mezunları kamu ve özel kuruluşlarda yeme ve içme ile ilgili her türlü ortamda çalışma olanağına sahip olurlar. Ağırlıklı olarak beş yıldızlı otel mutfakları, yiyecek-içecek işletmeleri, işyeri mutfakları, kruvaziyerler, toplu beslenme ve yemek sistemleri -cate ...

Kimler Seçmeli

Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü, yemek yapmaya, Türk ve dünya mutfağına, mutfak kültürüne merakı olan, yeniliklere açık, yemek ve yemek sanatlarına ilgisi olan, mutfakla alakalı olan olgulara hakim veya kendini geliştirmek isteyenler için uygun bir tercih olabilir.  

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ön lisans/lisans programlarına “Yükseköğretim Kurumlarında ön lisans ve Lisans düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift ana dal, Yan Dal ile Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik” doğrultusunda kontenjan dâhilinde yatay geçişle öğrenci kabul etmektedir.

kariyer danışmanımız seni arasın
Kariyer Danışmanımız Seni Arasın