ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ
Neden İstanbul Gelişim Üniversitesi ?
  • Kesintisiz ve karşılıksız burs imkanı,
  • Uluslararası standartlarda nitelikli akademik eğitim ile hayata 1-0 önde başlamak,
  • Aileden uzakta ama aile ortamında yaşayabilmek,
  • Öğrenci odaklı eğitim içinde, önemsendiğini hissetmek,
  • Dünyanın en iyi üniversitelerinde bir dönem veya bir yıl yurtdışında okuma imkanı
  • Akademik bilgilerini genişletmek, disiplinler arası çalışabilmek adına ücret siz çift anadal yaparak iki diploma ile mezun olmak,
  • Öğrenci kulüpleri sayesinde ulusal ve uluslararası organizasyonlara imza atmak,
  • Türkiye’nin en çok tercih edilen vakıf üniversiteleri arasında ilk 3’te olmak,
Genel Bilgiler Bölümün Amacı

BESYO Antrenörlük Eğitimi Programının Amacı; Spor Antrenörlüğü mesleğinin ilgili alanında hizmet verebilecek bilgi, beceri ve tutumlarla donatılmış, etik değerleri özümsemiş, dünya spor gerçeklerinin farkında olan ve hayat boyu öğrenmenin önemini benimsemiş çağdaş antrenörler yetiştirmektir.

Bölümün Hedefi

Uluslararası standartlarda bir eğitim anlayışı ile kurulmuş olan bölümümüz; Değişimin ve gelişimin gerekliliğini önemseyen, performans sporu ve kitle sporuna hizmet vermeye yönelik yüksek donanımlara ve yetkinliklere sahip, sorgulayan, üreten, araştıran ve liderlik yapabilecek özelliklerdeki bireyleri, toplumun yaşam kalitesini yükseltecek ve geleceğe yön verebilecek antrenörler olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir. 

Kariyer Olanakları

Antrenörlük Bölümünden mezun olan öğrenciler, uzmanlık dalı olarak seçtikleri spor branşının bağlı olduğu federasyondan 3. kademe antrenörlük belgesi alır ve uzmanlık branşında antrenör olarak görev yapabilirler. Pedagojik formasyon sertifikası alan öğrenciler M.E.B.’na bağlı okullarda beden eğitimi ve spor öğretmeni olarak görev yapabilirler. Spor Bilimleri ile ilgili alanlarda yüksek lisans ve doktora eğitimi yapabilirler ve gerekli koşulları yerine getirmek şartıyla üniversitelerde akademik kadroda görev alabilirler.

Çalışma Olanakları

Antrenörlük eğitimi bölümü mezunları, amatör ve profesyonel şubesi bulunan spor kulüplerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü’ne bağlı merkez ve taşra teşkilatlarında, Milli Eğitim Bakanliği'na bağli okullarda, yerel yönetimlerin sporla ilgili birimlerinde antrenör ve yardimci antrenör olarak çalişirlar. Ayrica spor ve turizm sektörü gibi sportif aktivitelerin öğretilmesinde ve organizasyonlarinda, kamu ve özel kulüplerin takimlarinda antrenörlük, kondisyonerlik yapabilirler, sağlik kulüpleri, fiziksel uygunluk ve sağlikli yaşam merkezleri (fitness) gibi kuruluşlarda görev alabilirler. Pedagojik formasyon almak koşuluyla MEB ve özel okullarda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği yapabilirler.

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

İlgili mevzuattaki şartlarin yerine getirilmesi kaydiyla bütün fakülte ve yüksek okullara Kurum-içi yatay geçiş yapilabilir. Ayrica diğer kurumlarin benzer programlarina yatay geçiş imkani vardir.

Kontenjanlar
(2021-2022)
Yetenek Sınavı - Normal Öğretim
%25 İNDİRİMLİ
Kontenjan 59
Puan Türü YETENEK SINAVI
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
BURSLU
Kontenjan 11
Puan Türü YETENEK SINAVI
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası