Bölümün Amacı
Web Tasarımı ve Kodlama Programı ile web tasarımı ve kodlama alanlarında ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağını yetiştirmek amaçlanmaktadır. Ayrıca, Web tasarımı ve kodlama alanlarında halen çalışmakta olan personelin etkinlik ve verimliliklerini artıracak şekilde bilgi ve becerilerle donatılma ...

Bölümün Geleceği
Kariyer Olanakları
Web Tasarımı ve Kodlama Önlisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar bilişim sektöründe Web Tasarım Uzmanı, Web Tasarımcısı, Kodlama Uzmanı, Görsel Web Tasarımcısı, Arayüz Geliştiricisi olarak çalışabileceklerdir. Bunun yanında mezunlar kendi web tasarım şirketlerini de kurabilirler.
Kimler Seçmeli

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

TYT puan türü ile öğrenci alan önlisans programlarına geçiş yapabilirler.

Dikey Geçiş ile Geçilen Bölümler

Akademik eğitimlerini devam ettirmek isteyen öğrencilerimiz Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile Bilgisayar Bilimleri 8143, Bilgisayar Mühendisliği 3124, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği 3129, Bilişim Sistemleri Mühendisliği 5103, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri 3130, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri 3224, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri 3256, Yazılım Mühendisliği 5134, Yönetim Bilişim Sistemleri 3361 bölümlerine yerleşebilmektedir.

(Kaynak ÖSYM 2021 DGS Kılavuzu)

Kontenjanlar

2022-2023

YKS-Genel-Normal Öğretim
%50 İNDİRİMLİ TYT
Kontenjan 34
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
BURSLU TYT
Kontenjan 6
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
kariyer danışmanımız seni arasın
Kariyer Danışmanımız Seni Arasın