Bölümün Amacı
Programın amacı sivil havacılık sektörünün “uçak teknisyeni” ihtiyacını karşılayacak elemanlar yetiştirmektir. Uçak Teknolojisi programından mezun olan öğrenciler kazandıkları yeterlikler doğrultusunda; havacılık sektöründe hizmet veren işletmelerde imalat, bakım-onarım, proje, planlam ...

Bölümün Geleceği
Bölümümüz sektörde yaptığı önemli atılımlar ve sivil havacılık kuruluşları ile yaptığı anlaşmalar ile öğrencilerimize hem staj hemde mezuniyet sonrası iş bulma konusunda destek olmak için çalışmalar yapmaktadır. 
Kariyer Olanakları
Mezunlarımız, ülkemizin şu anda sahip olduğu ve ileriki yıllarda sayısının artması düşünülen havaalanlarında, ulusal ve uluslararası sektördeki sivil hava taşımacılığı yapan firmalarda, uçak bakım ve onarım hizmetlerinde, hava aracı imalatı sektöründe ve büyük çaplı bakım – onarım firmaların ...

Kimler Seçmeli

Uçaklara, havacılık ve uzay konularına, sivil savunma konularına ilgisi olan ve bu alanda çalışmak isteyen herkes bu bölümü seçebilir.

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

ÖSYM’nin  YGS -1  puanı ile  öğrenci  alan  bölümlerine  yatay geçiş yapılabilir.

 

Dikey Geçiş ile Geçilen Bölümler

 

Elektrik Mühendisliği

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Elektronik Mühendisliği

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

Enerji Sistemleri Mühendisliği

Enerji Yönetimi

Havacılık ve Uzay Mühendisliği

Makine Mühendisliği

Otomotiv Mühendisliği

Pilotaj

Uçak Elektrik-Elektronik

Uçak Gövde - Motor

Uçak Gövde - Motor Bakım

Uçak Mühendisliği

Uçak ve Uzay Mühendisliği

 

 

STAJ OLANAKLARI

Gelişim Üniversitesi olarak en önemli hedeflerimizden birisi öğrencilerimizin istihdam edilebilirliğini sağlamak ve yüksek nitelikli insan kaynağı olarak yetiştirebilmektir.

Bu hedef doğrultusunda özel sektör ile kurumsal iş birliği çalışmaları yapılarak; öğrencilerimizin, eğitimlerinin belirli aşamalarında özel sektör kuruluşlarında dönemsel çalışmalar yapabilmelerine olanak sağlanmaktadır.

Bu sayede öğrencilerimize teorik bilgilerini pratiğe çevirme olanağı sunmakla birlikte kendilerini hayata ve iş dünyasına daha iyi hazırlama konusunda yardımcı olunmaktadır.

Gelişim Üniversitesi  öğrencilerinin birer dünya vatandaşı olarak niteliklerinin geliştirilmesi ve okurken iş tecrübesi edinebilmelerine yardımcı olabilmek adına, havacılığın önde gelen kuruluşları ile yapılan ikili anlaşmalarla öğrencilerimizin Staj yapmalarına yardımcı olunmaktadır.

Öğrencilerimizin staj yapmış/yapmakta olduğu firma listeleri,

 

IFTC(International Flight Training Center), MNG JET, MC Havacılık, Turkish Aviation Academy, TGS(Turkish Ground Services), Pegasus Havayolları, Havaş,

 

Kontenjanlar

2022-2023

YKS-Genel-İkinci Öğretim
%25 İNDİRİMLİ TYT
Kontenjan 26
Taban Puanı 222,34543
Taban Başarı Sırası 1131800
BURSLU TYT
Kontenjan 9
Taban Puanı 304,13954
Taban Başarı Sırası 336599
ÜCRETLİ TYT
Kontenjan 25
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
YKS-Genel-Normal Öğretim
%25 İNDİRİMLİ TYT
Kontenjan 39
Taban Puanı 242,19208
Taban Başarı Sırası 886144
BURSLU TYT
Kontenjan 13
Taban Puanı 299,70347
Taban Başarı Sırası 361160
ÜCRETLİ TYT
Kontenjan 36
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
kariyer danışmanımız seni arasın
Kariyer Danışmanımız Seni Arasın