Bölümün Amacı
Ulusal Sağlık sektöründe, güncel teknolojiyi kullanan iyonizan ve noniyonizan radyasyonu kullanarak hastalıkların teşhis ve tedavisi için hastayı tetkike hazırlayarak konvansiyonel ve dijital röntgen, floroskopi, bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans görüntüleme, PET-BT ve ultrasonografi gibi ...

Bölümün Geleceği
Tıbbi görüntüleme teknikleri her dönemde büyük ihtiyaç duyulan temel alanlardan biridir. Teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkan görüntüleme cihazlarının artışı ile bu cihazları kullanan tekniker sayısının da artışına ihtiyaç duyulmaktadır.
Kariyer Olanakları
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programı mezunları "Tıbbi Görüntüleme Teknikeri " olarak,Üniversite hastanelerii Devlet Hastaneleri ve Özel Hastanelerde istihdam edilmektedir. Ulusal çapta tğm Kamu ve Özel Sağlık Kuruluşlarında Radyoloji bölümü bulunmaktadır. Bununla birlikte Özel Görüntüle ...

Kimler Seçmeli

Sağlık alanında çalışmayı isteyen, hastalıkların tanı ve teşhis aşamasının tüm tedavinin seyrini değiştirdiğinin önemini bilen veya öğrenmek isteyen, radyasyon alanında çalışmanın korunma şartlarına uyabilecek bireyler için doğru bir tercih olabilir.

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

Üniversitemiz ön lisans/lisans programlarına "Yükseköğretim Kurumlarında Ön lisans ve Lisans düzeyindeki programlar arasında Geçiş,Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlararası kredi transferi yapılması esaslarına ilişkin yönetmelik" doğrultusunda konterjan dahilinde yatay geçişle ögrenci kabul edilmektedir. 

Dikey Geçiş ile Geçilen Bölümler

Dikey Geçiş Sınavı'na girerek yeterli puanı aldıkları takdirde ÖSYM tarafından yerleştirilirler. Dikey geçiş sınavı ile  Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Hemşirelik ve Sağlık Yönetimi programına geçiş yapılabilmektedir.

kariyer danışmanımız seni arasın
Kariyer Danışmanımız Seni Arasın