Bölümün Amacı
Ulusal Sağlık sektöründe, güncel teknolojiyi kullanan iyonizan ve noniyonizan radyasyonu kullanarak hastalıkların teşhis ve tedavisi için hastayı tetkike hazırlayarak konvansiyonel ve dijital röntgen, floroskopi, bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans görüntüleme, PET-BT ve ultrasonografi gibi ...

Bölümün Geleceği
Tıbbi görüntüleme teknikleri her dönemde büyük ihtiyaç duyulan temel alanlardan biridir. Teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkan görüntüleme cihazlarının artışı ile bu cihazları kullanan tekniker sayısının da artışına ihtiyaç duyulmaktadır.
Kariyer Olanakları
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı mezunları "Tıbbi Görüntüleme Teknikeri " olarak,Üniversite hastanelerii Devlet Hastaneleri ve Özel Hastanelerde istihdam edilmektedir. Ulusal çapta tğm Kamu ve Özel Sağlık Kuruluşlarında Radyoloji bölümü bulunmaktadır. Bununla birlikte Özel Görüntüle ...

Kimler Seçmeli

Sağlık alanında çalışmayı isteyen, hastalıkların tanı ve teşhis aşamasının tüm tedavinin seyrini değiştirdiğinin önemini bilen veya öğrenmek isteyen, radyasyon alanında çalışmanın korunma şartlarına uyabilecek bireyler için doğru bir tercih olabilir.

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

Üniversitemiz önlisans/lisans programlarına "Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans düzeyindeki programlar arasında Geçiş,Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlararası kredi transferi yapılması esaslarına ilişkin yönetmelik" doğrultusunda konterjan dahilinde yatay geçişle ögrenci kabul edilmektedir. 

Dikey Geçiş ile Geçilen Bölümler

Dikey Geçiş Sınavı'na girerek yeterli puani aldıkları takdirde ÖSYM tarafından yerleştirilirler. Dikey geçiş sınavı ile  Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Hemşirelik ve Sağlık Yönetimi programına geçiş yapılabilmektedir.

Kontenjanlar

2022-2023

YKS-Genel-Normal Öğretim
%25 İNDİRİMLİ TYT
Kontenjan 18
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
BURSLU TYT
Kontenjan 12
Taban Puanı 273,86726
Taban Başarı Sırası 545979
ÜCRETLİ TYT
Kontenjan 50
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
YKS-Genel-İkinci Öğretim
%50 İNDİRİMLİ TYT
Kontenjan 35
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
BURSLU TYT
Kontenjan 7
Taban Puanı 265,48622
Taban Başarı Sırası 623823
ÜCRETLİ TYT
Kontenjan 8
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
kariyer danışmanımız seni arasın
Kariyer Danışmanımız Seni Arasın