SAÇ BAKIMI VE GÜZELLİK HİZMETLERİ
Neden İstanbul Gelişim Üniversitesi ?
  • Kesintisiz ve karşılıksız burs imkanı,
  • Uluslararası standartlarda nitelikli akademik eğitim ile hayata 1-0 önde başlamak,
  • Aileden uzakta ama aile ortamında yaşayabilmek,
  • Öğrenci odaklı eğitim içinde, önemsendiğini hissetmek,
  • Dünyanın en iyi üniversitelerinde bir dönem veya bir yıl yurtdışında okuma imkanı
  • Akademik bilgilerini genişletmek, disiplinler arası çalışabilmek adına ücret siz çift anadal yaparak iki diploma ile mezun olmak,
  • Öğrenci kulüpleri sayesinde ulusal ve uluslararası organizasyonlara imza atmak,
  • Türkiye’nin en çok tercih edilen vakıf üniversiteleri arasında ilk 3’te olmak,
Genel Bilgiler Bölümün Amacı

Çağımızda Saç bakımı ve güzellik konusunun insan yaşamındaki yeri ve önemi giderek artmaktadır. Ancak bu konuda insan sağılığının yaşamsal önemi dikkate alındığında alanda çalışacak eğitimli elemana ihtiyaç duyulmaktadır. İstanbul ilinin dünya ticaret merkezlerinden biri olması sektöre ve sektörde çalışacak nitelikli eleman ihtiyacını da beraberinde getirmektedir. Mesleğin uygulamasında gelişen teknolojilere paralel olarak, bilgisayarın yoğun kullanımı sağlanarak mezun olacak öğrencinin sahip olması gereken bilgi, beceri ve alışkanlıklarla donatılması ve bu donanımı etik davranışlar içinde, Atatürkçü, kültürel değerlerini koruyan nitelikte uzman yetiştirilmesi hedeflenmiştir.

Bölümün Hedefi

Cilt Bakımı ve Saç Tasarımı konularında gerekli teorik ve pratik eğitimi vermek .Makyaj, Epilasyon, Vücut Bakımı Uygulamaları, El Ayak ve Tırnak Bakımı, Saç ve Makyaj Tasarımı konularında teorik ve pratik yeterlilikleri kazandırmak

Kariyer Olanakları

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programından mezun olan öğrencilerin bir çoğu piyasada kolaylıkla iş bulabileceklerdir. Mezunlar, güzellik salonları ve merkezlerinde, masaj merkezerinde, spor merkezleri, kozmetik sektöründe, kamu kurum ve kuruluş bünyesindeki güzellik salonlarında, turizm sektöründe, sahne ve makyaj ihtiyacı duyulan tiyayro, T.V. Kurumlarında çalışabilirler.

Çalışma Olanakları

Mezunlar güzellik salonları ve sağlık merkezlerinde, masaj merkezlerinde, spor merkezleri, kozmetik sektöründe , turizm sektöründe, kamu kurum ve kuruluşları bünyesindeki güzellik salonlarında, sahne makyajına ihtiyaç duyulan tiyatro, TV kurumlarında çalışabilirler .Sektörle ilgili kendi işletmelerini kurabilirler.

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

Bu programda bölümler arası geçiş yapılmamaktadır.

Dikey Geçiş ile Geçilen Bölümler

Kimya

Kontenjanlar
(2021-2022)
YKS-Genel - Normal Öğretim
%50 İNDİRİMLİ
Kontenjan 59
Puan Türü TYT
Taban Puanı 185.70991
Taban Başarı Sırası 1725000
BURSLU
Kontenjan 11
Puan Türü TYT
Taban Puanı 272.83274
Taban Başarı Sırası 690000