Bölümün Amacı
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Pogramının amacı cilt bakımı, saç tasarımı, makyaj, masaj, el-ayak ve vücut bakımı konularında gerekli teorik ve pratik eğitimlerle insanlara hizmet sunan Estetisyen, Saç Tasarımcı, Masöz/Masör,  Makyaj Artisti yetiştirmektir.  
Bölümün Geleceği
Kişisel bakım alanında güzellik uzmanları da önü açık olan geleceğin meslekleri arasında yer almaktadır. Saç bakımı ve güzellik alanına gün geçtikçe talep artmaktadır. Hal böyleyken saç bakımı ve güzellik sektörü gelişen ve kalifiye elemanlara sürekli ihtiyaç duymaktadır. Piyasa, işlerin uzman kal ...

Kariyer Olanakları
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programından mezun olan öğrencilerin bir çoğu piyasada kolaylıkla iş bulabileceklerdir. Mezunlar, güzellik salonları ve merkezlerinde, masaj merkezerinde, spor merkezleri, kozmetik sektöründe, kamu kurum ve kuruluş bünyesindeki güzellik salonlarında, turizm sektör ...

Kimler Seçmeli

İş hem aletle hem de insanla ilgilenmeyi gerektirmektedir. Sürekli ayakta bulunmayı gerektiren mesleğin çalışma saatleri fazladır. Yaratıcı gücü yüksek, estetik yönü gelişmiş, el becerisi fazla, araştırmacı kişiler bu meslekte başarılı olabilirler.  

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

TYT ile öğrenci kabul eden ön lisans programlarına yatay geçiş yapılabilir.

 

 

Dikey Geçiş ile Geçilen Bölümler

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri ön lisans programını tamamlayan adaylar Dikey Geçiş Sınavına girerek Kimya bölümüne dikey geçiş yapabilirler.

kariyer danışmanımız seni arasın
Kariyer Danışmanımız Seni Arasın