Bu alana ilgi duyan herkes seçebilir. Bu programda başarılı olmak için; öncelikle vizyon sahibi olmak gerekmektedir. Geniş bir bakış açısına sahip, teknolojik okur yazarlığı olan, değişime kolaylıkla uyum sağlayabilecek, yenilikçi, insan psikolojisinden anlayan, sosyal becerileri ve iletişim ...
Günümüzde ve gelecekte işletmelerin başarılı olması, teknolojik gelişimlere uyum sağlaması ve kendi yönetim süreçlerine bunları uyarlayabilmelerine bağlı olacaktır. Teknolojik gelişmelerin, ilerlemelerin çok hızlı olduğu günümüzde ve gelecekte, işletmelerin çalışanları onların en önemli rekabet gücünü/şansını oluşturacaktır. İKY ön lisans programından mezun olacak kişiler, program boyunca elde ettikleri teorik ve pratik bilgiler doğrultusunda işletmenin ihtiyaç duyduğu personelin doğru belirlenmesi, işletme alınması ve işletme kalmasını, devamlılığının konusunda neler yapılması gerektiği konusunda yeterli bilgiye sahip olacaklardır. Bu işletmelerin varlıklarını koruyabilmesi, rekabet güçlerini ve başarıları arttırmada en önemli unsur olmaktadır. İKY bölümünde çalışanlar personel ve yöneticiler işletmenin en kritik, en önemli insan kaynağını oluşturacaklardır. İşletme İKY bölümleri, en önemli görevi yerine getirecek ve işletmenin başarısını belirleyecektir. Bu bağlamda ele aldığımızda; gelecekte işletmeler açısından, İKY bölümü çalışanları ve yöneticileri ayrı bir şekilde ele alınıp, değerlendirilecektir.
Bu bölüm mezunları özel ve devlet şirketlerinde İnsan Kaynakları bölümlerinde(departmanlarında) çalışabileceklerdir.
Bu alana ilgi duyan herkes seçebilir. Bu programda başarılı olmak için; öncelikle vizyon sahibi olmak gerekmektedir. Geniş bir bakış açısına sahip, teknolojik okur yazarlığı olan, değişime kolaylıkla uyum sağlayabilecek, yenilikçi, insan psikolojisinden anlayan, sosyal becerileri ve iletişim yeteneği yüksek, etik değerleri ön plana koyan, sosyal sorumluluk sahibi olmak olarak özellikler sıralanabilmektedir.
İstanbul Gelişim Üniversitesi bünyesinde görev alan, alanlarında deneyimli ve donanımlı kişilerdir. Kaygı ve Motivasyon, Verimli Ders Çalışma Teknikleri, Sınav Sistemi, Meslek Seçimi gibi birçok konuda bilgi almak istiyorsanız “Rehberlik Uzmanını” seçtikten sonra uzmanımız tarafından bilgi almak istediğiniz tarihi ve saat dilimini de girmeniz gerekmektedir.
İstanbul Gelişim Üniversitesi bünyesinde görev alan, alanlarında deneyimli ve donanımlı kişilerdir. Kaygı ve Motivasyon, Verimli Ders Çalışma Teknikleri, Sınav Sistemi, Meslek Seçimi gibi birçok konuda bilgi almak istiyorsanız “Rehberlik Uzmanını” seçtikten sonra uzmanımız tarafından bilgi almak istediğiniz tarihi ve saat dilimini de girmeniz gerekmektedir.
İstanbul Gelişim Üniversitesi bünyesinde görev alan, alanlarında deneyimli ve donanımlı kişilerdir. Kaygı ve Motivasyon, Verimli Ders Çalışma Teknikleri, Sınav Sistemi, Meslek Seçimi gibi birçok konuda bilgi almak istiyorsanız “Rehberlik Uzmanını” seçtikten sonra uzmanımız tarafından bilgi almak istediğiniz tarihi ve saat dilimini de girmeniz gerekmektedir.
İstanbul Gelişim Üniversitesi bünyesinde görev alan, alanlarında deneyimli ve donanımlı kişilerdir. Kaygı ve Motivasyon, Verimli Ders Çalışma Teknikleri, Sınav Sistemi, Meslek Seçimi gibi birçok konuda bilgi almak istiyorsanız “Rehberlik Uzmanını” seçtikten sonra uzmanımız tarafından bilgi almak istediğiniz tarihi ve saat dilimini de girmeniz gerekmektedir.
İlgili puan türündeki programlara yatay geçiş şartlarını sağlamaları halinde geçiş yapabilmeleri mümkündür.
İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencileri bilimsel ve teknolojik gelişmelere açık, her alanda kendine güvenen, çalışacağı sektöre göre ekip çalışmasına, etik değerlere ve problem çözme becerisine sahip eleştirel düşünme yeteneği kazanmış gençlerdir. Aynı zamanda alanında lider olmayı hedefleyen, proaktif davranışları benimsemiş, Gelişimli olmanın ayrıcalıklı dünyasını keşfedip dünyaya alternatif bakış açılarını kazandırmaya çalışan, toplumsal sorumluluk bilinci ile donatılmış, geleceğe ümit, azim ve inançla bakan özgün bireylerdir.