Bölümün Amacı
İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarımı Programı’nın amacı; toplumun iletişim gereksinimlerini de göz önüne alarak sektörün  ihtiyaç duyduğu basılı ve interaktif ürünlerin tasarımını, tasarım ilkeleri doğrultusunda hazırlayarak üretilebilir hale getirmektir.  
Bölümün Geleceği
Tüm dünyamız dijitalleşirken estetik anlayışımız, sanatımız ve eğlencemiz de dijitalleşiyor. NFT teknolojisinin de hayatımıza girmesiyle dijital sanat yepyeni bir aşamaya geçti. Metaverse ise yepyeni sanal bir evren sunuyor. Bu sanal evrenin güzel görünmesini sağlayacak grafik tasarımı uzman ...

Kariyer Olanakları
Reklam Ajansları, şirketlerin reklam birimleri, multimedya ajanslar, gazeteler, dergiler, matbaalar, yayın şirketleri
Kimler Seçmeli

Grafik Tasarımı, görsel estetik kaygıları olan yeniliğe ve tasarım trendlerine meraklı, bilgisayar programlarıyla uğraşmayı seven, düşüncelerini görselleştirebilen kişiler veya bu konuda kendini geliştirmek isteyenler için uygun bir tercih olabilir.

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

Basim ve Yayin Teknolojileri

Dikey Geçiş ile Geçilen Bölümler

Fotoğraf, Fotoğraf Video, Grafik, Animasyon, Grafik Sanatları, Grafik Tasarım, Görsel İletişim, Görsel İletişim Tasarımı, Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı,İletişim Tasarımı, İletişim ve Tasarım.

kariyer danışmanımız seni arasın
Kariyer Danışmanımız Seni Arasın