Bölümün Amacı
Programın amacı, beyindeki bilişsel ve davranışsal fonksiyonların analizi veya bu fonksiyonların yitimi ile ortaya çıkacak hastalıkların tetkiki için gerekli EEG (Elektroensefalografi), EMG (Elektromiyografi) ve PSG (Polisomnografi) gibi elektronörofizyolojik yöntemleri hekimin gözetiminde hastala ...

Bölümün Geleceği
Günümüzde nöroloji oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Epilepsi, uyku bozuklukları, bunama, multipl skleroz, inme, parkinson gibi hastalıkların tanı ve tedavisinde önemli laboratuvar bulgularının yanı sıra birçok tıp dalı ile de multidisipliner çalışma gerektirir. Yakın gelecekte sinir sistemini ...

Kariyer Olanakları
Önlisansta mevcut tüm sağlık bölümlerine geçiş imkanı bulunmaktadır.
Kimler Seçmeli

Elektronörofizyoloji programını tsabırlı, dikkatli, insanlara yardım etmeyi seven, empati kurabilen,öğrenme isteğine ve iletişim becerilerine sahip adayların tercih etmesi önerilir.

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

“Elektronörofizyoloji” ön lisans programlarini başari ile bitirenler, ÖSYM tarafindan açilan Dikey Geçiş Sinavi’nda(DGS) başarili olduklari takdirde “Acil Yardim ve Afet Yönetimi, Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlik Hizmetleri, Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon” lisans programina dikey geçiş yapabilirler.

Dikey Geçiş ile Geçilen Bölümler

Mezunlar ‘Elektronörofizyoloji Teknikeri’ ünvani alarak kamu ve özel hastaneler ile poliklinikler başta olmak üzere elektromyografi, elektroensefalografi, uyarilma potansiyelleri, introperatif monitorizasyon ve uyku-polisomnografi ünitelerinde çalişabilirler. Ayrica Kamu Personeli Seçme Sinavi'na (KPSS) göre Sağlik Teknikeri olarak atanabilmektedirler.

Kontenjanlar

2022-2023

YKS-Genel-İkinci Öğretim
%50 İNDİRİMLİ TYT
Kontenjan 15
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
BURSLU TYT
Kontenjan 10
Taban Puanı 254,63799
Taban Başarı Sırası 739585
YKS-Genel-Normal Öğretim
%50 İNDİRİMLİ TYT
Kontenjan 25
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
BURSLU TYT
Kontenjan 5
Taban Puanı 258,26222
Taban Başarı Sırası 698726
kariyer danışmanımız seni arasın
Kariyer Danışmanımız Seni Arasın