Bölümün Amacı
Diyaliz tedavisi gerektiren hastalıklarda, hastanın diyaliz makinasına alınması, takibi ve tedavisi, diyaliz işlemlerinin sonlandırılması aşamalarında, diyaliz ünitelerinde çalışacak sağlık teknikeri yetiştirmektir. Sağlık Meslek Lisesi mezunu öğrenciler bu programı tercih edebilirler.
Bölümün Geleceği
Diyaliz Programı, diyaliz tedavisi gerektiren hastalıklarda; hastanın diyaliz makinasına alınması, takibi, tedavisi ve diyaliz işlemlerinin sonlandırılması aşamalarında diyaliz ünitelerinde görev yapacak ara elemanları yetiştirmek amacıyla faaliyet göstermektedir. Resmi Gazete’de yayımlana ...

Kariyer Olanakları
Diyaliz programının 2 yıllık eğitimi sonunda Diyaliz teknikeri olarak mezun olur. Doktor gözetiminde Diyaliz teknikerliğinin yanında diyaliz merkezi yöneticisi olma imkanına sahip olabilir ve diyaliz merkezi kurabilirler.
Kimler Seçmeli

Diyaliz programında okumak isteyen öğrencilerin öncelikle biyoloji dersine ilgili ve derste başarılı olması gerekmektedir. Ayrıca adayların insanlara yardım etmekten keyif alması, hastalarla karşı sabırlı ve dikkatli davranabilmesi, soğukkanlı kişiler olması, sorumluluk bilinçlerinin yüksek olması ...

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

 TYT ile öğrenci kabul eden ön lisans programlarının tamamına yatay geçiş yapabilirler.

 

 

Dikey Geçiş ile Geçilen Bölümler

Öğrenciler  mezun olduktan sonra dikey geçiş sınavına girerek Hemşirelik,Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri bölümüne dikey geçiş yapabilirler.

kariyer danışmanımız seni arasın
Kariyer Danışmanımız Seni Arasın