Bölümün Amacı
Biyomedikal cihaz teknolojisi programının amacı, tıpta ve biyolojik bilimlerde kullanılan alet ve cihazların montajı, kullanımı, bakım ve onarımı alanında çalışacak elemanları yetiştirmektir.
Bölümün Geleceği
Sağlık ve mühendislik sektörleri gün geçtikçe gelişmektedir. Sağlık sektörünün insan hayat kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarının mühendislik yaklaşımlar ile güçlendirilmesi gerektiği çok açıktır. Bu amaçla insan sağlığına yönelik araştırma ve geliştirme çalışmaları önemli ölçüde ivme kazanmı ...

Kariyer Olanakları
Ülkemizde sağlık hizmetlerine verilen öneme bağlı olarak bu mesleğe olan gereksinim giderek artmaktadır. Sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılmasına paralel olarak çalışma alanları da gün geçtikçe genişlemektedir. Biyomedikal Cihaz Teknikerleri, Hastanelerde ve Medikal firmalarda teknolojinin getird ...

Kimler Seçmeli

Cihazların çalışma prensibine ilgi duyan, Çözüm odaklı, analitik düşünme becerisine sahip, teknolojik gelişmeleri takip eden, elektronik ve mekaniğe el yatkınlığı olan ve bu alanda yeteneklerini geliştirmek isteyen adaylar için uygun bir tercihtir.  

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

TYT  puanı ile öğrenci alan ön lisans programlarına yatay geçiş yapabilirler.

Dikey Geçiş ile Geçilen Bölümler

Biyomedikal Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümlerine dikey geçiş yapabilirler.

kariyer danışmanımız seni arasın
Kariyer Danışmanımız Seni Arasın