Bölümün Amacı
Zaman ilerledikçe hayatımızın her sahasına girmiş olan bilgisayar teknolojisi alanında, işletmelerin ihtiyacı olan, değişen ve gelişen teknolojiye ayak uydurabilecek, yazılım ve donanım konularına yetkin bilgisayar teknikerleri yetiştirmektir.
Bölümün Geleceği
Bu programın gerekliliği, yakın zamanda dünya çapında yaşanan pandemi döneminde daha iyi anlaşılmıştır. Gelecekte bu program, günümüzde hayatı kolaylaştırması ve geçmişi onarması ile daha da gerekli olacaktır. Çağın elektronik ve bilgisayar bağlılığı bu programın gelecekte de zaruri olacağı ve bu ...

Kariyer Olanakları
Network ve sistem yapısına sahip tüm kuruluşlar, kamu kurum ve kuruluşları, elektronik ticaret veya veritabanı barındıran kuruluşlarda vb. çalışma imkanı olmaktadır.
Kimler Seçmeli

Bilgisayar ve Teknolojiyi hayatında araç edinen, teknoloji geliştirmeyi seven; yazılım, kodlama, donanım veya ağ konularında çalışmayı eğlenceli bulan kişiler için yararlı bir programdır. Çağın gereklerine uyum sağlayan olmaktan çok çağa yön vermeyi amaç edinen herkesin tercih edebileceği bir prog ...

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

Bilgisayar Programcılığı, Bilgi Güvenliği Teknolojisi

Dikey Geçiş ile Geçilen Bölümler

Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Öğretmenliği, Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar ve Enformatik, Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar-Enformatik, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği, Fizik, İstatistik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Matematik-Bilgisayar, Meteoroloji Mühendisliği, Uygulamali Matematik ve Bilgisayar, Uzay Mühendisliği, Yazilim Mühendisliği bölümlerine dikey geçiş yapilabilmektedir.

Kontenjanlar

2022-2023

YKS-Genel-İkinci Öğretim
%50 İNDİRİMLİ TYT
Kontenjan 52
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
BURSLU TYT
Kontenjan 9
Taban Puanı 266,01207
Taban Başarı Sırası 618662
YKS-Genel-Normal Öğretim
%50 İNDİRİMLİ TYT
Kontenjan 68
Taban Puanı 214,17973
Taban Başarı Sırası 1241715
BURSLU TYT
Kontenjan 12
Taban Puanı 290,98813
Taban Başarı Sırası 414965
kariyer danışmanımız seni arasın
Kariyer Danışmanımız Seni Arasın