BİLGİSAYAR TEKNOLOJİSİ
Neden İstanbul Gelişim Üniversitesi ?
  • Kesintisiz ve karşılıksız burs imkanı,
  • Uluslararası standartlarda nitelikli akademik eğitim ile hayata 1-0 önde başlamak,
  • Aileden uzakta ama aile ortamında yaşayabilmek,
  • Öğrenci odaklı eğitim içinde, önemsendiğini hissetmek,
  • Dünyanın en iyi üniversitelerinde bir dönem veya bir yıl yurtdışında okuma imkanı
  • Akademik bilgilerini genişletmek, disiplinler arası çalışabilmek adına ücret siz çift anadal yaparak iki diploma ile mezun olmak,
  • Öğrenci kulüpleri sayesinde ulusal ve uluslararası organizasyonlara imza atmak,
  • Türkiye’nin en çok tercih edilen vakıf üniversiteleri arasında ilk 3’te olmak,
Genel Bilgiler Bölümün Amacı

Zaman ilerledikçe hayatımızın her sahasına girmiş olan bilgisayar teknolojisi alanında, işletmelerin ihtiyacı olan, değişen ve gelişen teknolojiye ayak uydurabilecek, yazılım ve donanım konularına yetkin bilgisayar teknikerleri yetiştirmektir.

Bölümün Hedefi

Program kapsamında, bilgisayarın network, sistem mimarisi, veritabanı, işletim sistemleri konuları ile birlikte yazılım, algoritma konusunda da öğrencilerimize eğitim verilmesi hedeflenmektedir. Ayrıca öğrenciler, önlisans eğitimi sonrasında gireceği sınav sonucunda başarılı olarak 4 yıllık lisans programlarına geçiş yapmaları durumunda, mezun oldukları önlisans bölümünde aldıkları eğitimin kendilerine gerekli alt yapıyı sağlaması hedeflenmektedir.

Kariyer Olanakları

Network ve sistem yapısına sahip tüm kuruluşlar, kamu kurum ve kuruluşları, elektronik ticaret veya veritabanı barındıran kuruluşlarda vb. çalışma imkanı olmaktadır.

Çalışma Olanakları

Bilgisayar donanim, yazilim üreten ve pazarlayan firmalarda ve genellikle bilgi işlem merkezlerinde sistem programcisi olarak çalişirlar. Yönetim bilişim sistemleri alanlarinda, veri tabani yönetimi, bilgisayar destekli endüstriyel sistemlerin tasariminda ve gerçekleştirilmesinde görev alirlar.

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

Bilgisayar Programcılığı, Bilgi Güvenliği Teknolojisi

Dikey Geçiş ile Geçilen Bölümler

Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Öğretmenliği, Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar ve Enformatik, Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar-Enformatik, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği, Fizik, İstatistik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Matematik-Bilgisayar, Meteoroloji Mühendisliği, Uygulamali Matematik ve Bilgisayar, Uzay Mühendisliği, Yazilim Mühendisliği bölümlerine dikey geçiş yapilabilmektedir.

Kontenjanlar
(2021-2022)
YKS-Genel - Normal Öğretim
%50 İNDİRİMLİ
Kontenjan 59
Puan Türü TYT
Taban Puanı 220.05847
Taban Başarı Sırası 1299000
BURSLU
Kontenjan 11
Puan Türü TYT
Taban Puanı 310.17326
Taban Başarı Sırası 412000
YKS-Genel - İkinci Öğretim
%50 İNDİRİMLİ
Kontenjan 42
Puan Türü TYT
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
BURSLU
Kontenjan 8
Puan Türü TYT
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası