Bölümün Amacı
Tasarım ile ilgili kavram ve ilkeleri içselleştirmiş, teknolojik tasarım araçlarını takip eden ve kullanabilen, grafik tasarım, görsel efekt, 2 ve 3 boyutlu modelleme ve canlandırma unsurlarını birleştirerek yeni tasarımlar ortaya koyabilen, sorumluluk ve iş ahlakına sahip bireyler yetiştirmektir.
Bölümün Geleceği
Dijitalleşen dünyada metaverse dahil olmak üzere tasarım ve animasyon alanında gelişmeler devam ediyor. Bir ifade biçimi olarak animasyon ve tasarım varlığını korumaya devam edecek. 
Kariyer Olanakları
Mezunlarımız, bilgisayar destekli tasarım elemanı, grafiker, dergi editörü, logo tasarımcısı, 3 boyutlu çizim uzmanı, 2 ve 3 boyutlu animasyon tasarımcısı, video editörü olarak kariyer edinebilirler.
Kimler Seçmeli

Dijital dünyada yer almak isteyen, tasarım ve animasyon disiplininde bilgi sahibi olmak isteyenler tercih edebilir.

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

YGS-1 taban puanı ile öğrenci alan önlisans programlarına geçiş yapabilme hakları vardır.

Dikey Geçiş ile Geçilen Bölümler

Çizgi Film (Animasyon), Fotoğraf ve Video, Görsel İletişim, Görsel İletişim Tasarımı, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı, Grafik, Grafik Sanatları, Grafik Tasarım, Grafik Tasarımı, İletişim Tasarımı, İletişim ve Tasarım, Medya ve İletişim, Medya ve İletişim Sistemleri, Reklam Tasarımı ve İletişimi, Reklamcılık, Yazılım Mühendisliği

Kontenjanlar

2022-2023

YKS-Genel-Normal Öğretim
%50 İNDİRİMLİ TYT
Kontenjan 76
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
BURSLU TYT
Kontenjan 13
Taban Puanı 274,08623
Taban Başarı Sırası 543939
kariyer danışmanımız seni arasın
Kariyer Danışmanımız Seni Arasın