Bölümün Amacı
Ameliyat olacak hastanın genel sağlık durumunu inceleyecek, hastanın sağlık durumunu göz önünde bulundurarak gerekli anestezi (narkoz, uyutucu madde) miktarını hekimin gözetiminde belirleyerek hastayı uyutacak, hastanın hazır olduğunu, ameliyatı yapacak hekime bildirecek, Ameliyat boyunca hastanın ...

Bölümün Geleceği
İnsanların sağlık hizmetlerine ihtiyaç duyması, gelişen sağlık turizmi sayesinde sunulan hizmet alanlarının artması çalışma sahasını arttıracaktır. 
Kariyer Olanakları
Mezunlar ‘Anestezi Teknikeri’ ünvanı alarak kamu ve özel hastaneler başta olmak üzere doğumevi, üniversite hastaneleri, özel klinikler gibi ameliyathanesi bulunan bütün sağlık kurumları ile ilgili kurumların tüp bebek merkezleri, acil servis, reanimasyon servisi ve ağrı odalarında çalı ...

Kimler Seçmeli

Ekip arkadaşlarıyla uyum içerisinde ve ameliyathane şartlarında çalışabilen, hasta mahremiyeti, etik ve ahlaki değerlere önem veren kişiler tercih edebilir.

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

TYT ile öğrenci kabul eden ön lisans programlarına yatay geçiş  yapabilirler.

 

Dikey Geçiş ile Geçilen Bölümler

“Anestezi” ön lisans programlarını başarı ile bitirenler, ÖSYM tarafindan açılan Dikey Geçiş Sınavı’nda(DGS) başarılı oldukları taktirde “Acil Yardim ve Afet Yönetimi, Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri, Sosyal Hizmet” lisans programına dikey geçiş yapabilirler.

kariyer danışmanımız seni arasın
Kariyer Danışmanımız Seni Arasın