Bölümün Amacı
Ameliyathanede kullanılan alet ve malzemenin ameliyata hazır hale getirilmesine, cerrahi ekibe malzeme sağlanmasına ve ameliyathane ortamının ameliyatın özelliğine göre uygun hale getirilmesine yönelik iş ve eylemleri yapan ve ameliyata giren ekipte yer alıp uygulama açısından destek veren yardımc ...

Bölümün Geleceği
Ameliyathane Hizmetleri programı, hastaneler ve ameliyathane bölümlerinin her zaman ihtiyaç duyulan bir alan olması, hastanelerin ve cerrahi işlem gerektiren hastalıkların artması, ameliyatların bir ekip çalışması gerektirmesi nedeniyle bu alanda personele ihtiyaç hep olacaktır. 
Kariyer Olanakları
Dikey geçiş sınavlarına giren öğrenciler YÖK tarafından belirlenen ve dört yıllık lisans eğitimi veren üniversitelerin "Hemşirelik" bölümüne geçerek lisans tamamlayabilirler.
Kimler Seçmeli

Problem çözme becerisine sahip, iletişim becerileri yüksek, ekip çalışmasına yatkın, insan sağlığına ve etik değerlere önem veren, soğukkanlı, cesaretli, doğru ve hızlı karar verebilen, sorumluluk duygusuna sahip, el-göz koordinasyonu gelişmiş, fen bilimlerinde başarılı olup cerrahi alana ilgi duy ...

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

Tüm ön lisans programlara yatay geçiş yapılabilmektedir.

Dikey Geçiş ile Geçilen Bölümler

Dikey geçiş sınavlarına giren öğrenciler YÖK tarafindan belirlenen ve dört yıllık lisans eğitimi veren üniversitelerin "Hemşirelik" bölümüne geçerek lisans tamamlayabilirler.

Kontenjanlar

2022-2023

YKS-Genel-İkinci Öğretim
%25 İNDİRİMLİ TYT
Kontenjan 43
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
BURSLU TYT
Kontenjan 7
Taban Puanı 261,22846
Taban Başarı Sırası 667091
YKS-Genel-Normal Öğretim
%25 İNDİRİMLİ TYT
Kontenjan 52
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
BURSLU TYT
Kontenjan 10
Taban Puanı 267,4233
Taban Başarı Sırası 604937
ÜCRETLİ TYT
Kontenjan 4
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
kariyer danışmanımız seni arasın
Kariyer Danışmanımız Seni Arasın