Neden İstanbul Gelişim Üniversitesi ?
  • Kesintisiz ve karşılıksız burs imkanı,
  • Uluslararası standartlarda nitelikli akademik eğitim ile hayata 1-0 önde başlamak,
  • Aileden uzakta ama aile ortamında yaşayabilmek,
  • Öğrenci odaklı eğitim içinde, önemsendiğini hissetmek,
  • Dünyanın en iyi üniversitelerinde bir dönem veya bir yıl yurtdışında okuma imkanı
  • Akademik bilgilerini genişletmek, disiplinler arası çalışabilmek adına ücret siz çift anadal yaparak iki diploma ile mezun olmak,
  • Öğrenci kulüpleri sayesinde ulusal ve uluslararası organizasyonlara imza atmak,
  • Türkiye’nin en çok tercih edilen vakıf üniversiteleri arasında ilk 3’te olmak,
Genel Bilgiler Bölümün Amacı

Diş hekimi muayenehanelerinde, kamu veya özel kişilere ait diş polikliniklerinde diş hekiminin tüm klinik çalışmaları için gerekli ortamı hazırlayacak, hasta tedavisi sırasında yardımcı olacak, bunun yanı sıra hasta kabulün de sorumluluk alacak ''Diş Hekimliği Klinik Yardımcı'' elemanların yetiştirilmesidir.

Bölümün Hedefi

Sağlık Kalite Standartlarına uygun, teknoloji ve bilimin ışığı altında yenilikleri yakından takip ederek uygun ekonomik, kolay bir şekilde kendini yenileyen ve güvenilir bir sağlık hizmeti sunarak hasta ve çalışan memnuniyetini en üst düzeyde tutarken, üretilen sağlık hizmetinin kalitesini olumlu yönde etkileyeceğinin bilinciyle ideal çalışma koşulları oluşturmak.

Kariyer Olanakları

 Bu Bölümden mezun olan öğrenciler  diş kliniklerinde, hastanelerin diş sağlığı ile ilgili birimlerinde ve diş sağlığı konusunda teknik donanım sağlayan firmalarda çalışabilirler.Bireysel çalışma imkânına sahip olmayıp diş kliniklerinde, hastanelerin diş sağlığı ile ilgili birimlerinde veya kamu kuruluşlarında çalışabilirler. Devlet ve özel hastanelerde Ağız ve Diş Sağlığı Teknikerine ciddi ihtiyaç duyulmaktadır.

Çalışma Olanakları

Ağiz ve Diş Sağliği Programi’ndan mezun olanlara “Ağiz ve Diş Sağliği Önlisans” diplomasi ve Sağlik Teknikeri (Ağiz ve Diş Sağliği) unvani verilir. Bu programdan mezun olan öğrenciler hastanelerde "Ağiz ve Diş Sağliği Teknikeri" olarak çalişabilmektedir. Bu Bölümden mezun olanlar diş laboratuvarlarinda, diş kliniklerinde, hastanelerin diş sağliği ile ilgili birimlerinde ve diş sağliği konusunda teknik donanim sağlayan firmalarda çalişabilirler. Bu bölümden mezun olanlar bireysel çalişma imkânina sahip olmayip diş kliniklerinde, hastanelerin diş sağliği ile ilgili birimlerinde veya kamu kuruluşlarinda çalişabilirler.

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

Üniversitemiz ön lisans/lisans programlarına “Yükseköğretim Kurumlarında Ön lisans ve Lisans düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik” doğrultusunda kontenjan dahilinde yatay geçişle öğrenci kabul etmektedir.

Dikey Geçiş ile Geçilen Bölümler

Bölümümüze Dikey Geçiş ile geçmek isteyen tüm öğrenciler, Dikey Geçiş Sınavı’na girerek yeterli puanı aldıkları takdirde ÖSYM tarafından yerleştirilirler. Tüm şartları yerine getiren öğrenciler böylece okulumuzda dört yıllık lisans eğitimi almaya hak kazanır. 

Kontenjanlar
2020-2021)
YKS-Genel - Normal Öğretim
%25 BURSLU
Kontenjan 56
Puan Türü TYT
Taban Puanı 203.02811
Taban Başarı Sırası 1527695
%100 BURSLU
Kontenjan 12
Puan Türü TYT
Taban Puanı 292.95860
Taban Başarı Sırası 456072
ÜCRETLİ
Kontenjan 12
Puan Türü TYT
Taban Puanı 209.18299
Taban Başarı Sırası 1434469
YKS-Genel - İkinci Öğretim
%50 BURSLU
Kontenjan 51
Puan Türü TYT
Taban Puanı 211.43001
Taban Başarı Sırası 1401615
%100 BURSLU
Kontenjan 9
Puan Türü TYT
Taban Puanı 284.72588
Taban Başarı Sırası 518822