Bölümün Amacı
Odyoloji Bölümünün amacı lisans programı öğrencilerine, yüksek bilgi standartları, klinik hizmetler ve araştırma koşullarını sunarak halka en iyi hizmeti sunabilmelerini sağlamaktır.
Bölümün Geleceği
Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre işitme ve denge problemleri her geçen yıl artmaktadır. Önlem alınmadığı takdirde işitme kayıplı bireylerin en az 700 milyonunun, kulak ve işitme bakımına ve diğer rehabilitasyon hizmetlerine erişime ihtiyacı olacaktır. Yenidoğan işitme tarama protokolünün yaygın ...

Kariyer Olanakları
Mezunlar;  kamu hastanelerinde, özel hastanelerde ve kliniklerde, işitme cihazı üretim, satış ve uygulama merkezlerinde, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, üniversitelerde görev yapabilirler. Lisans eğitiminin ardından yüksek lisans ve doktora programlarını tamamlayabilirler.
Kimler Seçmeli

Odyoloji bölümü; insanların hayatında ses olmak isteyen, bebekten yaşlıya her yaş grubuna karşı sabrı, özgüveni ve iletişim becerileri yüksek olan veya bu anlamda kendilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için uygun bir tercih olabilir.  

Uluslararası Akreditasyonlar

Almanya merkezli "Accreditation Agency in Health and Social Sciences" (AHPGS) sağlık, sosyal bilimler vb. dallarda verilen eğitimlerin akreditasyonunu yapmaktadır. Avrupa Kalite Güvencesi Birliği üyesi olan AHPGS, 120’den fazla ülkede 1200’den fazla programın akreditasyonunu tamamlamıştır.

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

Programa kayıtlı öğrenciler sağlık bilimleri bölümleri arasında yatay geçiş yapabilirler.

kariyer danışmanımız seni arasın
Kariyer Danışmanımız Seni Arasın