GRAFİK TASARIMI
Neden İstanbul Gelişim Üniversitesi ?
  • Kesintisiz ve karşılıksız burs imkanı,
  • Uluslararası standartlarda nitelikli akademik eğitim ile hayata 1-0 önde başlamak,
  • Aileden uzakta ama aile ortamında yaşayabilmek,
  • Öğrenci odaklı eğitim içinde, önemsendiğini hissetmek,
  • Dünyanın en iyi üniversitelerinde bir dönem veya bir yıl yurtdışında okuma imkanı
  • Akademik bilgilerini genişletmek, disiplinler arası çalışabilmek adına ücret siz çift anadal yaparak iki diploma ile mezun olmak,
  • Öğrenci kulüpleri sayesinde ulusal ve uluslararası organizasyonlara imza atmak,
  • Türkiye’nin en çok tercih edilen vakıf üniversiteleri arasında ilk 3’te olmak,
Genel Bilgiler Bölümün Amacı

Tipografi ve basılı grafik tasarım alanlarında her türlü proje gerçekleştirebilecek ve projenin tasarım sürecinde ortaya çıkan problemlerle ilgili çözüm geliştirebilecek ve tasarım sürecini tasarımın çevre ve toplumla uyumlu, sürdürülebilir bir tasarım olmasını sağlayacak profesyonel grafik tasarımcılar yetiştirmektir.

Bölümün Hedefi

Grafik Tasarımı bölümünün hedefi  görsel iletişimde tipografi, form, görsel tasarım, baskı süreci, ambalaj, illüstrasyon ve alanın gerektirdiği diğer bilgileri organize ederek grafik tasarım alanında yetkinlikle üretimler yapabilecek profesyonel tasarımcılar yetiştirmektir.

Kariyer Olanakları

Grafik tasarım bölümünden mezun olan öğrenciler reklam ajanslarında, grafik tasarım şirketlerinde, matbaalarda, yayınevlerinde, ambalaj şirketlerinde, özel sektördeki diğer şirketlerin reklam departmanlarında ve benzer faaliyet alanlarında çalışabilirler.

Çalışma Olanakları

Grafik Tasarım Bölümü mezunları; Reklam ajanslari, basım sektörü, yayın evleri, sinema ve televizyon sektörü, fotoğraf stüdyoları, kişisel çalışma olanakları ve görsel iletişim sektörlerinin grafik alanlarında çalışma imkanı bulabilmektedirler.

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

Üniversitemiz ön lisans/lisans programlarına “Yükseköğretim Kurumlarında Ön lisans ve Lisans düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik” doğrultusunda kontenjan dahilinde yatay geçişle öğrenci kabul etmektedir. 

Kontenjanlar
(2021-2022)
Yetenek Sınavı - Normal Öğretim
%50 İNDİRİMLİ
Kontenjan 27
Puan Türü YETENEK SINAVI
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası
BURSLU
Kontenjan 4
Puan Türü YETENEK SINAVI
Taban Puanı
Taban Başarı Sırası