ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ

Neden İstanbul Gelişim Üniversitesi ?
  • Kesintisiz ve karşılıksız burs imkanı,
  • Uluslararası standartlarda nitelikli akademik eğitim ile hayata 1-0 önde başlamak,
  • Aileden uzakta ama aile ortamında yaşayabilmek,
  • Öğrenci odaklı eğitim içinde, önemsendiğini hissetmek,
  • Dünyanın en iyi üniversitelerinde bir dönem veya bir yıl yurtdışında okuma imkanı
  • Akademik bilgilerini genişletmek, disiplinler arası çalışabilmek adına ücret siz çift anadal yaparak iki diploma ile mezun olmak,
  • Öğrenci kulüpleri sayesinde ulusal ve uluslararası organizasyonlara imza atmak,
  • Türkiye’nin en çok tercih edilen vakıf üniversiteleri arasında ilk 3’te olmak,
Genel Bilgiler Bölümün Amacı

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, hızla değişen ve gelişen  teknolojilerin sağlanmasında büyük payı olan mühendislik dalları arasında yer almaktadır. Uygulama alanları çok geniş olan Elektrik -Elektronik Mühendisliği, birçok yeniliğin temel taşlarını oluşturmaktadır.

Her an her yerde bilgiye ulaşılmasının ardındaki gizli güçlerden biri de Elektrik-Elektronik Mühendisliği'dir. Dünyadaki enerji sektörünün büyüklüğü ive bu sektörde kalifiye bilim insanlarının yetiştirilmesi konusunda olan açıklık her geçen gün kendini daha da hissettirmektedir. 

 

Bölümün Hedefi

Uluslararası eğitim standartlarına uygun yenilikçi ve öncü mühendisler yetiştirmek amacıyla yola çıkan İstanbul Gelişim Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde, Elektrik-Elektronik alanında bilgi birikimini ve deneyimlerini toplum yararına kullanabilen mühendisler yetiştirilmektir. İstanbul Gelişim Üniversitesi, yenilikçi ve yaratıcı mühendislik programlarıyla hem ulusal hem de uluslararası düzeyde yarışabilen, öğrenmeyi öğrenmiş, bilgi birikimini teknolojik ürünlere dönüştürebilen, ülkemize marka değeri yaratabilecek mühendislik eğitimini vermeyi hedeflemektedir.

 

Kariyer Olanakları

Eğitim planında teorik dersler kadar uygulamalı çalışmalara da önem veren İstanbul Gelişim Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü, uluslararası akademik kuruluşlarca kabul görmüş özgün bir eğitim kurumu olarak yerini almıştır. Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz, kamuda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, diğer Bakanlıklar, EPDK, TEİAŞ, TEDAŞ, EÜAŞ, TRT gibi pek çok kamu kurum ve kuruluşlarında elektrik- elektronik mühendisi olarak görev alabilmektedirler.  Ayrıca mezunlarımız;  elektrik, elektronik, haberleşme, biyomedikal ve bilgisayar gibi sektörlerdeki ulusal, uluslararası, özel sektörlerde iş bulma imkanına sahiptirler.

Ömür  boyu öğrenmeyi hedef edinmiş, yenilikçi, girişimci ve etik değerlere sahip mühendisler yetiştiren İstanbul Gelişim Üniversitesi, her yıl verdiği mezunlarla başarısına başarı katmaktadır.

 

Çalışma Olanakları Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

Endüstri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği ve Mimarlık bölümlerine yatay geçiş yapabilirler.

 

Dikey Geçiş ile Geçilen Bölümler
Kontenjanlar
2019-2020
YKS-Genel - Normal Öğretim
%50 BURSLU
Kontenjan 1
Puan Türü SAY
Taban Puanı
Taban Sırası
%75 BURSLU
Kontenjan 35
Puan Türü SAY
Taban Puanı 248.18077
Taban Sırası 299494
%100 BURSLU
Kontenjan 4
Puan Türü SAY
Taban Puanı 333,71675
Taban Sırası 109000