Bölümün Amacı
2019 yılında kurulan Gelişim Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültemizin amacı, güncel teorik ve pratik bilgilerle donatılmış, son teknoloji cihazlarla ağız ve diş tedavisi uygulayan, toplum sağlığını gözeten, bilimsel gelişmeleri takip eden diş hekimleri yetiştirmektir.
Bölümün Geleceği
Ağız ve diş sağlığı, Dünya Sağlık Örgütü tarafından önemli bir halk sağlığı sorunu olarak tanımlanmıştır. Diş hastalıklarının tedavisi, ağız diş  sağlığının idamesi; koruyucu  diş hekimliği uygulamalarına gelecek yıllar içerisinde de ihtiyaç duyulacaktır.   
Kariyer Olanakları
Diş hekimliği fakültesi mezunlarının kamuda veya serbest olarak çalışma hakkı bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı ve Üniversite hastanelerine bağlı kurumlarda çalışma imkanı vardır. DUS'na (Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı) girerek 8 anabilim dalında uzman diş hekimi olma şansı vardır. Lisansüs ...

Kimler Seçmeli

El becerisi yeteneklerini geliştirmeye yatkın, sosyal ilişkilerinde başarılı, insanlarla bir arada olmayı seven bireyler diş hekimliği alanında  başarılı olabilir.  

Akademik Kadro

Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler

Üniversitemiz ön lisans/lisans programlarına “Yükseköğretim Kurumlarında Ön lisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik” doğrultusunda kontenjan dahilinde yatay geçişle öğrenci kabul etmektedir.

kariyer danışmanımız seni arasın
Kariyer Danışmanımız Seni Arasın