Öğrenciler Kültürel ve Sanatsal Faaliyetlerle Daha Sosyal Daha Üretken

İstanbul Gelişim Üniversitesi olarak hedefimiz; öğrencilerimizin kültürel ve sanatsal gelişimlerine katkı sağlamaktır. Kültürel ve sanatsal faaliyetlere ilgi duyan öğrencileri bu kapsamdaki etkinliklere yöneltmek ve ilgi duydukları alanlar hakkında deneyim sahibi olmalarına yardımcı olmak gelişimin temel felsefesidir.

tanıtım
Kültürel ve Sanatsal Konular/Alanlar

Öğrencilerin istedikleri kültürel ve sanatsal konulara ilişkin eğitmen, mekân ve zaman ayarlamalarını İstanbul Gelişim Üniversitesi olarak koordine etmekte ve desteklemekteyiz. Bu bağlamda sadece Üniversitemizin bünyesinde değil; kurum dışı gerçekleşen etkinliklere ev sahipliği yaparak ve öğrencilerimizin katılımlarını sağlayarak kültürel ve sanatsal gelişimi arttırmayı amaçlamaktayız.

Etkinlikler

GSF Open Days Hayal Gücünün Sınırlarını Keşfet Kolaj Sanatıyla Yaratıcı İfade Atölyesi, Film Gösterimi : Ölüler İçin Yaşam Kılavuzu, Lotus Yansımaları: Ruhsal İyileşme ve Farkındalık Sergisi, Film Gecesi, Sanatla Kaygı Çalışması İle Workshop,Film Gösterimi: Kavur, Down Sendromu Farkındalık Haftası I ve Reformdan Reforma Sergisi ve daha birçok etkinlik düzenledik.

Öğrenci Kulüpleri

Sinemadan dansa, müzikten çocuk edebiyatına uzanan geniş bir skalada; bilimsel, kültürel, sanatsal, sportif alanlarda 67 öğrenci kulübüyle öğrencilerin kültürel, sanatsal ve sosyal gelişimini artırmayı hedefliyoruz.

Ödüller ve Dereceler

Türkiye'de Sağlıkçılar Yarışıyor, Üniversiteler Arası Makarna Köprüsü Yarışması, "Benim Türkçem" Kompozisyon Yarışması, İstanbul Gelişim Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivali, Yapım Yönetim Stüdyosu Dersi Ödülleri, Adana Büyükşehir Belediyesi Çukurova Üniversitesi Tiyatro Festivali ve daha birçok etkinlik düzenledik.

 

İstanbul Gelişim Üniversitesi Liseler Arası Kısa Film Yarışması

İstanbul Gelişim Üniversitesi, Türkiye genelinde lise öğrenimine devam eden tüm öğrencilerin katılabileceği Liselerarası Kısa Film yarışmasına imza atıyor. Öğrenciler yarışmanın ana teması olan “sürdürülebilirlik” konusundan yola çıkarak Birleşmiş Milletlerin küresel bir eylem çağrısı olarak 2015 yılında kabul ettiği Sürdürülebilirlik Kalkınma Hedeflerinden biriyle ilgili çektikleri kısa film ile başvuru yapabilecek. 17 başlık ise şu şekilde; Yoksulluğa Son, Açlığa Son, Sağlık ve Kaliteli Yaşam, Nitelikli Eğitim, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Temiz Su ve Sanitasyon, Erişilebilir ve Temiz Enerji, İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme, Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı, Eşitsizliklerin Azaltılması, Sürdürülebilir Şehirler ve Toplumlar, Sorumlu Üretim ve Tüketim, İklim Eylemi, Sudaki Yaşam, Karasal Yaşam, Barış Adalet ve Güçlü Kurumlar, Amaçlar için Ortaklar.


kariyer danışmanımız seni arasın
Kariyer Danışmanımız Seni Arasın