İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi - Havacılık Yönetimi

Selin  Henden

Selin Henden

İstanbul Gelişim Üniversitesinden bu yıl mezun oldum. 2017 yılında İstanbul Gelişim Üniversitesi Havacılık Yönetimi Bölümü’nü burslu olarak kazandım.

Havacılık küçük yaşlardan beri ilgimin olduğu, beni kendine çeken bir alandı. Havacılık Yönetimi Bölümü’nü seçerek bu ilgimi ilerde severek yapacağım bir mesleğe dönüştürmek istedim. Sektöre yönelik ve havacılık tarihi ile ilgili birçok ders gördük. Gördüğümüz derslerde bilgilerimizi daha iyi pekiştirebilmek için çeşitli projeler de gerçekleştirdik.

Üçüncü sınıfta Çift Ana dal Programı’na başvurdum ve Uluslararası Ticaret Bölümü’nde öğrenim görmeye başladım. ÇAP yapmak benim için mesleki hayatımda yönelebileceğim sektörlerin çoğalmasını sağladı. İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde almış olduğum eğitimin yanı sıra öğrenci kulüplerine katılan sosyal bir öğrenciydim. Türk Kızılayı ile birlikte kan bağışı etkinliklerine katıldım, yönetim kurulunda olduğum ÜNİBJK kulübü ile birlikte sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdik. Mentor öğrenci olarak rol aldığım Erasmus Koordinatörlüğü’nde üniversitemize gelen birçok yabancı öğrenciyi ağırladık. Mentor öğrenci olmak İngilizce noktasında gelişmeme yardımcı olan en büyük etkenlerden biri oldu. Bununla birlikte diğer yabancı dillere olan ilgim de arttı. İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencisi olmak için birçok sebebiniz var. Verdiği kaliteli eğitim ve bünyesinde bulunan sektör tecrübeli hocalarımızın yanı sıra bu okulda kendinizi birçok alanda geliştirme şansına sahip olacaksınız.

Yeter ki siz Gelişim’e açık olun.