ONLİNE GÖRÜŞME FORMU

Form Gönderiliyor.

ONLİNE GÖRÜŞME FORMU
SİZİ ARAYALIM
YKS 2020 Tercih Robotu Tercih Robotuna Git
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

SAYILARLA İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ

30846

30846

 Öğrenci 

60

60

 Akredite Olan Program

123

123

Laboratuvardan Oluşan
Dev Araştırma Kompleksi

18

18

Araştırma Merkezi

79

79

Lisans Programı

101

101

Önlisans Programı

32 Tezli

32 Tezli

29 Tezsiz Lisansüstü Program

81

81

Öğrenci Kulübü

Ayrıcalıklar

Ücretsiz Çift Anadal Fırsatı

ÜCRETSİZ ÇİFT ANADAL
Çift anadal programının amacı, anadal lisans programlarını üstün başarıyla yürüten öğrencilerin, aynı zamanda ikinci bir dalda ücretsiz olarak lisans diploması almak üzere öğrenim görmelerini sağlamaktır. Anadal programındaki genel not ortalamaları 4.00 üzerinden 2.72 olan ve bulunmuş olduğu lisans programında %20’lik başarı dilimine giren öğrenciler ücretsiz olarak ikinci anadal diploma programına başlayabilir. Çift anadal programını başarı ile bitirip iki lisans derecesine hak kazanmış olan öğrencilere iki lisans diploması verilir.

Bölümlerin ÇAP olanaklarını incelemek için buraya tıklayınız.

Ücretsiz Çift Anadal Fırsatı

Havacılıkta Etkinlik ve Yetkinlik Sertifikası Gelişim'de


Yükseköğretim alanında başarılarına bir yenisi daha ekleyen İGÜ, Meslek Yüksekokulu Uçak Teknolojileri Programı ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Uçak Gövde Motor Bakım Bölümü, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden, tanınan okul sertifikası bulunmaktadır.
 
Yükseköğretim Kurumları ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün 2017 Kasım ayı içinde işbirliği çerçevesinde "Hava Aracı Bakım Teknisyeni" yetiştiren Yüksek Öğretim kurumlarından "Tanınan Okul" şartı aranmasına karar verilmiştir. 2018 Yaz dönemi itibarı ile Türkiye'de son derece sınırlı sayıda Yüksek Öğrenim Kurumu "Tanınan Okul" sertifikasına sahip olmuştur. İstanbul Gelişim Üniversitesi de lisans programları düzeyinde "Uçak Gövde Motor Bakım Bölümü" ve ön lisans düzeyinde de "Uçak Teknolojisi Programı" kapsamında "Tanınan Okul" olarak belgesini almıştır.
 
 
 

Havacılıkta Etkinlik ve Yetkinlik Sertifikası Gelişim'de

Dünyanın En İyileri Arasına Türkiye’den Tek Aday

Küresel çapta başarı elde etmek üzere alanında lider kuruluşlarla işbirlikleri gerçekleştiren ve uluslararasılaşmaya büyük önem veren İstanbul Gelişim Üniversitesi Türkiye’nin en çok akredite edilen programına sahip üniversitesi olma başarısına erişerek uluslararası olma adına attığı adımlarla dünya çapında dikkatleri üzerine çekmiştir.
 
Asya’nın en iyi üniversitelerinin belirlendiği ve Yükseköğretimin Oscar’ı olarak bilinen Times Higher Education Asia (THE ASIA) 2019’da İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), ‘Yılın Uluslararasılaşma Stratejisi’ ile dünyada 7 üniversitenin finale kaldığı değerlendirmede Türkiye’den tek üniversite olarak yer aldı. 
 

Dünyanın En İyileri Arasına Türkiye’den Tek Aday

Eğitim Kalitesi ile Dünyada İlk 100’e Girdi, Türkiye’de 1’inci Oldu

‘Yükseköğretimin Oscarı’ olarak bilinen, saygın uluslararası yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE), üniversitelerin toplumların sürdürülebilir kalkınmasına yaptığı katkıları ölçmeyi hedeflediği ‘Üniversite Etki Sıralamasını’ (Impact Ranking 2020) açıkladı. 
 
Yapılan sıralamada, dünyanın en kaliteli eğitim veren ilk 100 üniversitesi arasında İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) 96’ncı olarak yer alarak Türkiye’den 1’inci sıraya adını yazdırdı. İGÜ, yapılan genel sıralamada ise dünyada 600 üniversite arasına girerek, 19 Türk üniversitesini geride bıraktı.

Haberin kaynağına erişmek için tıklayınız. 

Eğitim Kalitesi ile Dünyada İlk 100’e Girdi, Türkiye’de 1’inci Oldu