İGÜ'DE YAŞAM

SPOR OLANAKLARI

Sporsuz asla diyorsan….

İstanbul Gelişim Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alan spor kompleksi; sportif aktivitelerle İGÜ’lü gençlerin ders dışı zamanlarını değerlendirmeleri ve sportif yeteneklerini ortaya çıkarmaları amacıyla oluşturulmuştur. Basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortu, kapalı spor salonu ile her gün kullanılabilmektedir. Amaç, öğrencilerine sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazandıracak ortamı hazırlamak, kampüs yaşantısını zenginleştirmek ve kaliteli beden eğitimi, spor ve kondisyon programları düzenleyerek öğrencilere hayat boyu kullanabilecekleri spor becerileri kazandırmaktır.

İGÜ spor çalışmaları, öğrenci kulüpler birliği bünyesinde kurulmuş olan spor kulübü sorumluluğunda yapılmaktadır. Spor çalışmaları, takımların kurulması, organizasyonlara katılma ve düzenleme konusunda üniversite olarak öğrenciler teşvik edilmektedir.

Üniversitemiz kampüsünde bulunan spor salonu  uluslararası ölçülerde  basketbol, voleybol ve futbol sahasına sahip olmanın yanında fitness center alanı ile kullanım açısından öğrencilere kolaylık sunmaktadır. Üniversite takımlarının antrenman ve maçlarının yapıldığı spor salonunda tüm öğrencilerimiz istedikleri her an öğretim görevlileri ve antrenörler nezaretinde çalışma olanağı bulmaktadırlar.

Akademik yıl boyunca ve her biri kendi branşında uzman eğitmenler nezaretinde düzenlenen, basketbol, voleybol, halk oyunları ve modern dans branşlarındaki kurslarla öğrencilerimize serbest zamanlarını değerlendirme ve becerilerini geliştirme olanağı sağlanmaktadır.

2015-2017 İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTELER ARASI YAPILAN MÜSABAKALARDAKİ SPOR BAŞARILARI

17-20 Mart 2016’da Marmaris’te düzenlenen Türkiye Üniversiteler Arası Kickboks Şampiyonası’nda üniversitemizi temsil eden Uçak Motor ve Bakım  bölümü 1. sınıf öğrencimiz Mehmet KORKMAZ Türkiye üçüncüsü oldu. İstanbul Gelişim Üniversitesi üniversiteler arası Türkiye 3.sü oldu.

18-24 Nisan 2016 bu yıl 7.’si düzenlenen Türkiye Üniversiteler Arası Muay-thai Şampiyonası’na, İstanbul Gelişim Üniversitesi damgasını vurdu. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu katkıları ile Muay-thai  Şampiyonası organize edildi. Antalya’nın Kemer ilçesinde gerçekleşen yarışma, 18-24 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildi. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon öğrencisi Caner AYDIN şampiyonada Türkiye 2. si oldu.

Mart 2016’da gerçekleştirilen Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği üniversiteler arası basketbol müsabakalarında; İstanbul Gelişim Üniversitesi erkek basketbol takımımız İstanbul şampiyonu oldu ve bir üst lig olan 1. lige yükseldi. Gelişim Üniversitesi basketbol İstanbul şampiyonu oldu.

Aralık 2016’da gerçekleştirilen Türkiye Üniversiteler Federasyonunun düzenlemiş olduğu İstanbul’daki üniversiteler arası yapılan erkek voleybol müsabakasında İstanbul Gelişim Üniversitesi erkek takımlarımız İstanbul şampiyonu olmuştur.

Kasım-Aralık 2016’da gerçekleştirilen Türkiye Üniversiteler Federasyonunun düzenlemiş olduğu İstanbul’daki üniversiteler arası yapılan erkek voleybol müsabakasında İstanbul Gelişim Üniversitesi bayan takımlarımız İstanbul şampiyonu olmuştur.

Kasım 2016’da gerçekleştirilen İstanbul Gelişim Üniversitesi Erkek Futsal Takımı, Türkiye Üniversite Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu futsal turnuvasında İstanbul 2.si olmuştur. Gelişim üniversitesi Erkek Futsal Takımımız Üniversiteler Arası İstanbul 2.si oldu.

9-17 Mayıs 2016 ANTALYA KOÇ SPOR FEST Üniversite Oyunları’nda İstanbul Gelişim Üniversitesi Erkek Futbol Takımımız Süper lig müsabakalara katıldı. Üniversitemiz grupta kalarak Süper Lig’de kalma başarısını elde etti.

2016-2017 İstanbul Gelişim Üniversitesi Basketbol Erkek Takımı Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlemiş olduğu 1.Lig Erkekler Basketbol Ligi müsabakalarında çeyrek finale yükselmiş ve 2017 Nisan ayında çeyrek final müsabakasına çıkacaktır.

2016-2017 İstanbul Ünilig Erkekler Voleybol Ligi’nde şampiyon olmuştur. Bursa ilinde yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’na katılmak için hak kazanmıştır.

Antalya ilinde 78 Üniversitenin katılımıyla gerçekleştirilecek olan Türkiye Muay-Thai müsabakalarına İstanbul Gelişim Üniversitesi olarak 4 sporcuyla katılım sağlanacaktır.

YAKLAŞIK 80 LİSANSLI SPORCUMUZ GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ SPORCULARI OLARAK YAPILAN ÜNİVERSİTELER ARASI SPOR MÜSABAKALARINDA ÜNİVERSİTEMİZİ TEMSİL ETMİŞTİR.

RESTAURANT  – KAFETERYA

Sen yeterki ne yemek istediğine karar ver…

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde öğrencilerin beslenme ve dinlenme ihtiyaçlarını karşılamak üzere kampüs yaşamında sosyalleşmenin sağlandığı kantin ve kafeteryaları bulunmaktadır. Bu kafeteryalarda sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerinde tabldot menülerin yanı sıra a la carte menüler de hizmete sunulmaktadır. Öğrenci kafeteryasının yan tarafında bulunan kafede zengin aromalı kahveler, sandviç ve kek çeşitlerinin tadabilirsiniz. Fakülteler bölgesinde poğaça çeşitleri, börekler, tost çeşitleri, tatlı, salata çeşitleri ve tavuklu pilavı ile hizmet veren iki öğrenci kantini bulunmaktadır. Bunlardan başka açık havada çeşitli yemek alternatifleri sunan bir seyyar dürümcü, gene siz öğrencilerimizin hizmetindedir.

Ayrıca kampüs hayatında ev yemeğini aratmayan kalitede, günlük ve taze yemekleri olan bol çeşitleriyle İGÜ yemekhanesi de öğrencilere hizmet vermektedir.

Tüm beslenme noktalarımızda öğrencilerimizin bütçesine uygunluğu, kaliteli ve günlük kalori ihtiyacı göz önünde bulundurularak hizmet verilmektedir. Kampüsteki tüm beslenme noktalarımız üniversite yönetimi tarafından temizlik ve hijyen koşullarına uygunluk ve fiyat dengesi açısından sürekli olarak denetlenmektedir. Kafeteryalarımız farklı yeme-içme alternatifleri ve kapalı-açık alanları ile öğrencilerimizin keyifli vakit geçirdikleri yerlerdir.

BARINMA

Senin için ev konforunda aile sıcaklığında yurtlar hazırladık.

İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencilerine şehrin merkezinde bir kampüs yaşamı sunmasıyla, ulaşım ve barınma açısından öğrencilerini avantajlı kılmaktadır.

İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencilerinin hijyenik, konforlu ve güvenli koşullarda barınabilmelerini sağlamak adına, en iyi koşulları öğrencilerine sunabilecek yurtlarla anlaşmalar imzalamaktadır.

Yapılan anlaşmalar dahilinde öğrencilerin yönlendirildiği yurtlarda yaşamlarını kolaylaştırmak ve rahatlarını sağlamak amacıyla:

Tüm problemlere çözüm üretebilecek yurt çalışanları,

Üniversiteye ulaşım imkanlarının sağlandığı araçlar,

7/24 kamera sistemiyle denetlenen yüksek güvenlikli barınma,

Ücretsiz internet imkanı,

Son teknoloji ile donatılmış spor odaları,

Günlük oda temizliği,                                                                                 

Etüt odaları,                                                                                               

24 saat sıcak su,                                                                                       

Sabah ve akşam yemek hizmeti,

Sessiz ve sakin ders çalışma ortamları,

Yüzme havuzu ve saunalar,

Çamaşırhane ve ütü odaları gibi imkanları aile sıcaklığında ve ev konforuyla sunulmaktadır.

SAĞLIK İMKANLARI

Geleceğin için hayallerini gerçekleştirirken sağlıklı olmanın önemini de unutmamak gerekir. Senin sağlığın bizim için önemli.

İGÜ kampüsünde öğrencilere ve üniversite personeline hizmet veren sağlık merkezleri bulunmaktadır. Sağlık Merkezi’nde çalışan tüm tıbbi kadro kampüsteki nüfusun sağlık ihtiyaçlarına cevap verebilecek düzeyde bilgi ve beceriye sahip, alanında uzman ve deneyimli kişilerdir.

Sağlık merkezimizin temel amacı, öğrencilere günlük poliklinik hizmetleriyle acil sağlık sağlık sorunlarında tıbbi müdahale ve bakım yapmak, gerekli durumlarda daha ileri tetkik ve tedaviler için tam teşekküllü hastanelere yönlendirmektir.

KÜTÜPHANE VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

İstanbul Gelişim Üniversitesi kütüphaneleri eğitim-öğretim ve bilimsel araştırma faaliyetlerini desteklemek, öğrencilerin, akademik ve idari personelin her türlü bilgi ve belge gereksinimini karşılamak amacıyla kurulmuştur. Kullanıcılarımız üye olarak kütüphane hizmetlerinden yararlanabilmektedir.

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde sunulan eğitim programlarına paralel olarak geliştirilen zengin ve güncel bir koleksiyonu barındırıyor. Kütüphaneye, satın alma ve bağış yoluyla kazandırılan eseler ağırlıklı İngilizce kaynaklardan oluşuyor. Kütüphanede Türkçe, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Rusça ve İspanyolca yayınlar da mevcut. Ayrıca Osmanlıca, Arapça, Farsça dillerinde yazılmış ve yayımlanmış yazma ve nadir eserlerden oluşan özel bir koleksiyon da yer alıyor. Kaynakların büyük bir çoğunluğu okuma salonlarında açık raf sistemiyle kullanıma hazır bulunduruluyor. Kullanıcıların çalışmalarına ve araştırmalarına en etkin biçimde yardımcı olacak şekilde ödünç verme, referans, rezerve gibi hizmetler profesyonel bir kadro tarafından sunuluyor ve yeni teknolojik gelişmeler ışığında sürekli geliştiriliyor. Hazırlık sınıflarındaki öğrencilerin eğitimleri, yabancı dil programları göz önünde bulundurularak kaynak ve teknik donanım ile destekleniyor.

 

KÜTÜPHANE

 

SPOR TESİSLERİ


KAFETERYA

 

YEMEKHANE

 

 

SINIFLARIMIZ ve LABORATUVARLAR

 

DİŞ PROTEZ - AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI

 

FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON

 

GASTRONOMİ MUTFAĞI

 

İLK VE ACİL YARDIM


 

MAC LABORATUVARI

 

MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ

 

MODA TASARIMI

 

MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK SINIFLARI

 

ODYOMETRİ

 

OPTİSYENLİK LABORATUVARI

 

ORTEZ PROTEZ

 

PATOLOJİ LABORATUVARI

 

RADYO, TELEVİZYON VE SİNEMA STÜDYOSU

 

• TEMEL ELEKTRONİK LABORATUVARI