Yurt Dışında Eğitim

 

Değerli Öğrencilerimiz,

İstanbul Gelişim Üniversitesi olarak her öğrencinin yurtdışı tecrübesine sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Öğrenimlerinin bir dönemini yurtdışında geçirmelerinin öğrencilerimizin kişisel gelişimine  önemli katkılar sağladığını görmekteyiz.

Erasmus+, yükseköğretim kurumları­nın birbirleri ile işbirliği yapmalarını teşvik etme­ye ve kültürel etkileşime yönelik bir Avrupa Birliği programıdır. Yükse­köğretim kurumlarının birbirleri ile ortak projeler üretip hayata geçirmelerine; öğrenci, öğretim görevlisi ve idari kadro değişimi yapabilmelerine des­tek sağlanmaktadır.

Bunun yan ısıra, yükseköğretim sistemini iş dün­yasının gereksinimlerine uygun olarak geliştirmek ve üniversite mezunlarının is­tihdam edilebilirliğini arttırmak amacıyla yükseköğretim kurumları ile iş dünyası arasın­daki ilişkilerin ve işbirliğinin arttırılmasını da teş­vik etmektedir.

Gelişim Üniversitesi öğrencileri de Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa üniversitelerinde AB’nin sağladığı bütçe ile öğrenim görebilmekte ve Avrupa’nın çeşitli bölgelerinden öğrenci ve öğre­tim görevlileri de yine aynı şekilde değişim programı kapsamında Gelişim Üniversitesi’ne gelmektedirler.

Gelişim Üniversitesi, dünyanın en büyük burs programı olan Erasmus+’da belli başarı seviyesinde olan ve yeterli düzeyde İngilizce dilbilgisi olan  öğrencileri  mezun olana kadar  yurtdışına göndermeyi hedeflemektedir. Gelişim Üniversitesi,  önemli bir başarıya imza atarak, Koordinatörlüğe başvuran ve yapılan İngilizce dil sınavında belli seviyeyi kazanan her öğrencisini Erasmus+ ile yurtdışına gönderecektir. Avrupa’da 63’e yakın üniversite ile anlaşması bulunan Gelişim Üniversitesi, 2015-2016 eğitim yılında da her bölümden  öğrencisini Erasmus+ kapsamında yurtdışına gönderecektir. Öğrencilerimiz dilerlerse stajlarını da yurtdışında AB bütçesi ile yapabilmektedir.

Erasmus+ Koordinatörlüğü, Erasmus+ öğrencilerine ücretsiz İngilizce kursu düzenleyerek; pasaport, vize, konaklama gibi her türlü sorunlarına çözüm bularak yardımcı olmaktadır. 

Detaylı bilgi için Erasmus Kurum Sorumlusu ile irtibata geçebilirsiniz:


Irmak OLCAY

Erasmus Koordinatörlüğü /  Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, 2 kat (Dekanlık yanı)

Telefon: +90 212 422 70 00   
Dahili: 260  
E-mail: erasmusofisi@gelisim.edu.tr

Erasmus Koordinatörlüğü 2010-2014 Faaliyetleri