Yurt Dışında Egitim

 

Değerli Öğrencilerimiz,

İstanbul Gelişim Üniversitesi olarak her öğrencinin yurtdışı tecrübesine sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Öğrenimlerinin bir dönemini yurtdışında geçirmelerinin öğrencilerimizin kişisel gelişimine  önemli katkılar sağladığını görmekteyiz.

Erasmus+, yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile işbirliği yapmalarını teşvik etmeye ve kültürel etkileşime yönelik bir Avrupa Birliği programıdır. Yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile ortak projeler üretip hayata geçirmelerine; öğrenci, öğretim görevlisi ve idari kadro değişimi yapabilmelerine destek sağlanmaktadır.

Bunun yanı sıra, yükseköğretim sistemini iş dünyasının gereksinimlerine uygun olarak geliştirmek ve üniversite mezunlarının istihdam edilebilirliğini arttırmak amacıyla yükseköğretim kurumları ile iş dünyası arasındaki ilişkilerin ve işbirliğinin arttırılmasını da teşvik etmektedir.

Gelişim Üniversitesi öğrencileri de Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa üniversitelerinde AB’nin sağladığı bütçe ile öğrenim görebilmekte ve Avrupa’nın çeşitli bölgelerinden öğrenci ve öğretim görevlileri de yine aynı şekilde değişim programı kapsamında Gelişim Üniversitesi’ne gelmektedirler.

Gelişim Üniversitesi, dünyanın en büyük burs programı olan Erasmus+’da belli başarı seviyesinde olan ve yeterli düzeyde İngilizce dilbilgisi olan  öğrencileri  mezun olana kadar  yurtdışına göndermeyi hedeflemektedir. Gelişim Üniversitesi,  önemli bir başarıya imza atarak, Koordinatörlüğe başvuran ve yapılan İngilizce dil sınavında belli seviyeyi kazanan her öğrencisini Erasmus+ ile yurtdışına gönderecektir. Avrupa’da 24 ülke ve 82’e yakın üniversite ile anlaşması bulunan Gelişim Üniversitesi, 2017-2018 eğitim yılında da her bölümden  öğrencisini Erasmus+ kapsamında yurtdışına gönderecektir. Öğrencilerimiz dilerlerse stajlarını da yurtdışında AB bütçesi ile yapabilmektedir.

Erasmus+ Koordinatörlüğü, Erasmus+ öğrencilerine ücretsiz İngilizce kursu düzenleyerek; pasaport, vize, konaklama gibi her türlü sorunlarına çözüm bularak yardımcı olmaktadır.

Detaylı bilgi için Erasmus Kurum Sorumlusu ile irtibata geçebilirsiniz:

 

Uzman Irmak AK

Erasmus Koordinatörlüğü / Güzel Sanatlar Fakültesi Kat 2

Telefon: +90 212 422 70 00   
Dahili: 260  
E-mail: erasmusofisi@gelisim.edu.tr