Burs ve Öğrenim Ücretleri

 

ÖSYS Sonucuna Göre Yerleştirilecek Yeni Öğrenciler İçin Burslar:

 

%100 BURS

 

Burslu programlara yerleştirilen öğrenciler için sağlanan burs, sadece eğitim ücretini kapsamaktadır. Bunun dışında kalan barınma, yemek, ulaşım, kitap vb. konular burs kapsamı dışındadır. Burslar karşılıksız olup, normal eğitim-öğretim süresince kesilmez. Normal eğitim süresini aşanlar ile disiplin cezası alanlar için, Gelişim Üniversitesi Yönetim Kurulu Kararı ile bursun devam edip etmeyeceğine karar verilir.

 

%75 BURS

 

ÖSYM tarafından %75 Burslu programlara yerleştirilen öğrenciler, yıllık eğitim ücretini %75 indirimli olarak öderler. Burslar karşılıksız olup, normal eğitim-öğretim süresince kesilmez. Normal eğitim süresini aşanlar ile disiplin cezası alanlar için, Gelişim Üniversitesi Yönetim Kurulu Kararı ile bursun devam edip etmeyeceğine karar verilir.

%50 BURS

 

ÖSYM tarafından %50 Burslu programlara yerleştirilen öğrenciler, yıllık eğitim ücretini %50 indirimli olarak öderler. Burslar karşılıksız olup, normal eğitim-öğretim süresince kesilmez. Normal eğitim süresini aşanlar ile disiplin cezası alanlar için, Gelişim Üniversitesi Yönetim Kurulu Kararı ile bursun devam edip etmeyeceğine karar verilir.

 

%25 BURS

 

ÖSYM tarafından %25 Burslu programlara yerleştirilen öğrenciler, yıllık eğitim ücretini %25 indirimli olarak öderler. Burslar karşılıksız olup, normal eğitim-öğretim süresince kesilmez. Normal eğitim süresini aşanlar ile disiplin cezası alanlar için, Gelişim Üniversitesi Yönetim Kurulu Kararı ile bursun devam edip etmeyeceğine karar verilir.

 

TERCİH BURSU

İstanbul Gelişim Üniversitesinin ücretli kısmını ilk 5 tercihten birinde yazan öğrenciler, %30 tercih bursu imkanından yararlanır ve yıllık eğitim ücretini %30 indirimli olarak öderler. Normal eğitim süresini aşanlar ile disiplin cezası alanlar için, Gelişim Üniversitesi Yönetim Kurulu Kararı ile bursun devam edip etmeyeceğine karar verilir.

Başarı Bursu:

 

İstanbul Gelişim Üniversitesi, eğitim-öğretim süresince başarılı olan öğrencilerimizi Başarı Bursu ile ödüllendirmektedir. Ayrıca maddi durumu yetersiz olan başarılı öğrencilerimize Mütevelli Heyeti tarafından belirlenen oranda burs imkanı sağlanmaktadır. 

 

Mütevelli Heyeti Bursu:

 

YGS-LYS' deki sıralamada üniversitemizin burslu programlarını kazanarak kayıt yaptıran öğrencilere dokuz ay boyunca,

 

Kayıt yaptırdığı yerleştirme puan türü ve başarı sırasına göre;

(Dil Puanı ile yerleşen öğrenciler hariç) 

 

  • İlk 10'e girenlere 2500 TL
  • İlk 100'e girenlere 2000 TL
  • İlk 500'e girenlere 1500 TL
  • İlk 1000’e girenlere 1000 TL

aylık verilir.

 

İstanbul Gelişim Üniversitesi, eğitim-öğretim süresince başarılı olan öğrencilerimizi Başarı Bursu ile ödüllendirmektedir. Ayrıca maddi durumu yetersiz olan başarılı öğrencilerimize Mütevelli Heyeti tarafından belirlenen oranda burs imkanı sağlanmaktadır.