Özel Yetenek Sınavı

 

Güzel Sanatlar Fakültesi

2015 - 2016 Akademik yılında GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ'NİN

  • Moda ve Tekstil Tasarımı
  • Grafik Tasarım
 

Programlarına ÖN KAYIT ve ÖZEL YETENEK SINAVI ile öğrenci alınacaktır.

  • İç Mimarlık **
  • Gastronomi ve Mutfak Sanatları**
 
** YÖK'ün belirleyeceği kararı ile yetenek sınavıyla öğrenci alınması beklenmektedir.
 
 

ÖN KAYIT KOŞULLARI
2016 (ÖSYS) Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) puan türlerinden en az birinden 150 ve üzeri puan almak,
Herhangi bir üniversiteden disiplin nedeniyle uzaklaştırılmamış olmak,
İlgili kanun ve yönetmeliklerle üniversiteye girme hakkı kısıtlanmamış olmak,

Ön kayıt başvurularını,aşağıda belirtilen belgelerle, Web sitemizden online formu doldurarak yapılacaktır.

ÖN KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.

ÖN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER
2016 YGS sonuç belgesi ve belgenin bir fotokopisi,
Ön kayıt yaptıracak adaylar Yapıkredi Bankası /Avcılar Şb. \" TR93 0006 7010 0000 0084 6356 77 \" nolu hesabına veya ÜNİVERSİTE VEZNESİNE 100 TL başvuru ücretini yatırdığını gösteren dekont,
Son altı ay içinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf (Adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde önden çekilmiş olmalıdır.)
Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport fotokoposi
Posta yoluyla ön kayıt yapılamaz. Ön kayıt formunda yapılan tercih sıralaması, form Öğrenci İşlerine teslim edildikten sonra değiştirilemez.

BAŞVURU ÜCRETİ HİÇBİR NEDENLE İADE EDİLMEZ.

ÖN KAYIT İLE ÖĞRENCİ ALACAK BÖLÜMLERE ÖĞRENCİ KABULLERİ

I. sınavları sonucunda elde edilecek başarı puanı sıralamasına göre öğrenci kabul edilecektir.

PROGRAM BAZINDA SINAV YERLERİ, AŞAMALARI, UYGULANIŞI VE İLANI

Moda ve Tekstil Tasarımı
Grafik Tasarımı

SINAV GÜNÜ VE SAATİ
Güzel Sanatlar Fakültesi bölümlerinin Özel Yetenek Sınavları 1 Nisan 2016 Cuma günü saat 10.00 dan itibaren Güzel Sanatlar Fakültesi yerleşkesinde yapılacaktır. Başvurular ön kayıt sistemi üzerinden devam edip Özel Yetenek Sınavı her hafta Cuma günleri saat 10.00 da Güzel Sanatlar Fakültesi yerleşkesinde yapılacaktır.
Bu Sınavda adaylar kağıt üzerinde tasarımda bulunacaklardır. Gerekli malzemeler Üniversitemizce sağlanacaktır.

 

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

 

PROGRAMLAR

Antrenörlük Eğitimi
Spor Yöneticiliği
Rekreasyon
Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölümü

ÖZEL YETENEK SINAVI UYGULAMA TAKVİMİ

ÖN KAYIT BAŞLAMA TARİHİ     : 04 Nisan 2016

ÖN KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.

SINAV TARİHİ VE YERİ               :  WEB sayfamızda ilan edilecektir.

Not: Sınavlar her gün sabah 09.00’da başlayacaktır. Sınav Komisyonu sınav yeri ve zamanını değiştirebilir.

ADAY KABUL KOŞULLARI

1.      T.C. ya da K.K.T.C vatandaşı olmak,

2.      2016 Yılı Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS). YGS-1. YGS-2. YGS-3. YGS-4. YGS-5. YGS-6 puan türlerinin (altı puan türünün en yükseği kullanılacaktır)  en az birinden 150 puanı almış olmak.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

·         Adayların ön kayıt yaptırabilmesi için öncelikle Yapı Kredi Bankası İstanbul Avcılar  Şubesi (TR93 0006 7010 0000 0084 6356 77)    100,00 TL yatırmaları zorunludur (Banka dekontu üzerine adayın TC kimlik numarası, Adı Soyadı ve ‘BESYO SINAV ÜCRETİ” ibaresi mutlaka yazdırılmalıdır).

·         Adaylar İstanbul Gelişim Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu resmi internet sitesinde http://www.gelisim.edu.tr adresinden ön kayıt başvuru formunu doldurduktan sonra aşağıda belirtilen belgeler ile başvurusunu tamamlamak üzere öğrenci işleri kayıt bürosuna (Dolum Tesisleri Yolu Şht. Piyade Onb. Murat Şengöz Sok.No:8 Avcılar/İSTANBUL) başvurarak belgelerini teslim etmelidir.

·         2016 yılına ait YGS sonuç belgesi,

·         4.5 x 6 ebadında son üç ayda çekilmiş, adayın açık olarak tanınmasına imkân verecek şekilde uygun 2 adet vesikalık fotoğraf,

·         Resmi bir sağlık kuruluşundan alınan sağlık raporu. Sağlık raporu üzerinde “Spor yapmasında sakınca yoktur” ibaresi yer almalıdır. (Herhangi bir Sağlık Kuruluşundan alınabilir)

·         T.C. Kimlik No yazılı, fotoğraflı ve onaylı nüfus cüzdanı fotokopisi (aslı ile karşılaştırılacaktır) .

·         Milli sporcular için Spor Genel Müdürlüğü’nden alınmış millilik belgesinin aslı veya noter onaylı sureti (Spor Genel Müdürlüğü’nden en az Genel Müdür Yardımcısı onaylı, İlgili Federasyon Başkanı ve Genel Sekreteri imzalı)  olması gerekmektedir. (Sadece Futbol branşı için Türkiye Futbol Federasyonundan alınan resimli ve onaylı millilik belgesi kabul edilecektir).  İlgili belge için fotokopi veya faks kabul edilmeyecektir. Adayların şahsen başvuruları sırasında ilgili belgeyi kayıt görevlisine teslim etmeleri gerekmektedir. Başvuru sırasında ilgili belgeyi teslim etmeyen adayların millilik durumları değerlendirmeye alınmayacaktır. Milli Sporcu, millilik belgesini başvuru sırasında ibraz etmezse gireceği sınavda diğer öğrenci adaylar gibi değerlendirilir.

·         Güzel Sanatlar ve Spor Liselerinin “Spor” alanlarından mezun olan adayların mezuniyet belgesi ya da diplomasının aslı veya    “aslı gibidir” onaylı sureti,

·         Başvuru evrakları İstanbul Gelişim Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kayıt Bürosuna (Dolum Tesisleri Yolu Şht. Piyade Onb. Murat Şengöz Sok.No:8 Avcılar/İSTANBUL) teslim edilecektir